ناامیدی خانواده اسرای اسرائیلی / به خاطر اسرا جنگ پایان نمی یابد

کدخبر: ۶۵۰۴۳۴
اقتصادنیوز :یک مقام صهیونیست در جلسه با خانواده اسرای اسرائیلی به آنان توهین کرده و گفت که کابینه حاضر نمی‌شود برای آزادی همه گروگان‌ها جنگ را تمام کند.
ناامیدی خانواده اسرای اسرائیلی / به خاطر اسرا جنگ پایان نمی یابد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کانال ۱۲ اسرائیل می‌گوید «تزاچی هانگبی» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با خانواده اسرای صهیونیست که در غزه نگهداری می‌شوند دیدار کرده و در این نشست به آنان توهین کرده است.

به گزارش تایمز اسرائیل، هانگبی در این دیدار صراحتا به بستگان اسرا گفته است که کابینه فعلی با این مسئله که به جنگ پایان دهد تا همه اسرا آزاد شوند، موافقت نخواهد کرد. در عوض، ممکن است برخی از اسرا در یک توافق مرحله‌ای به خانه بازگردند.

بر اساس این گزارش، مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در ادامه بستگان را مورد سرزنش و توهین قرار داد و یکی از بستگان که خانم بود با گریه جلسه را ترک کرد.

خبر مرتبط
توافق مصر و اسرائیل/ رفح بازگشایی می‌شود؟

اقتصادنیوز: رسانه های رژیم اسرائیل مدعی شدند که مصر و این رژیم به توافق اولیه بر سر بازگشایی گذرگاه رفح برای انتقال کمک‌های انسانی به غزه دست یافته اند.

بنا به این گزارش هانگبی اذعان کرد: «اگر گروگان‌ها ظرف چند هفته یا چند ماه آینده برنگردند، ما هیچ برنامه جایگزینی نداریم. ما به جنگ در غزه و شمال ادامه خواهیم داد و تنها پس از آن یک ارزیابی مجدد خواهیم داشت.»

رژیم صهیونیستی که تا کنون جسد ۱۷ اسیر خود را در غزه کشف کرده، می‌گوید که حدود ۱۰۰ اسیر هنوز در غزه زنده هستند. کشف اجساد این اسرا که در بمباران‌های نظامیان اشغالگر کشته شده‌اند، فشار‌ها را بر بنیامین نتانیاهو افزایش داده است تا با توافق آنها را بازگرداند. با این حال رژیم صیهونیستی همچنان به حملات خود در شمال و جنوب غزه ادامه می‌دهد.

خبر مرتبط
سید حسن نصرالله چگونه ارتش اسرائیل را غافلگیر می‌کند؟

اقتصادنیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که دبیرکل حزب الله لبنان برای غافلگیر کردن ارتش اسرائیل در دو سطح برنامه‌ریزی می‌کند.

حماس ساعاتی پیش اعلام کرد که آماده مذاکره و تبادل اسرا است، اما این امر مشروط به آن است که تل‌آویو جنگ را متوقف کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی