سرپرست وزارت خارجه به لبنان و سوریه می رود

کدخبر: ۶۵۰۶۷۴
اقتصادنیوز :سرپرست وزارت امور خارجه از سفر منطقه‌ای خود به کشورهای سوریه و لبنان در چارچوب رایزنی برای «هم‌افزایی جدی برای مواجهه جدی و موثر برای مبارزه با جنایت صهیونیست‌ها» خبر داد.
سرپرست وزارت خارجه به لبنان و سوریه می رود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «علی باقری» روز شنبه و در حاشیه اجلاس بین المللی «غزه مظلوم مقاوم» درباره موضع ایران در ارتباط با مساله برقراری آتش‌بس در غزه و استقبال حماس از این مساله گفت: ما در طول هشت ماه گذشته، تلاش متمرکز سیاسی‌مان این بود که به جنایت صهیونیست‌ها و نسل‌کشی آن‌ها در غزه پایان دهیم و در این چارچوب تلاش‌هایی که چه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه شهید کشورمان انجام دادند مبتنی بر این بود که به کمک به مردم غزه و توقف جنگ سرعت ببخشیم؛ سفرهای آقای امیرعبداللهیان در خارج و داخل منطقه و حضور در مجمع عمومی، در این چارچوب بود.

سرپست وزارت خارجه ایران که با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، افزود: احتمالا این هفته من سفری به کشورهای منطقه در این چارچوب خواهم داشت؛ برای این که در تلاش‌های کشورهای منطقه و دیگر بازیگران ما  نیز نقش اصلی خود را ایفا کنیم.

باقری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقاومت مردم فلسطین در برابر تجاوزگری صهیونیست‌ها نقش جدی دارد. تلاش جدی ما مانند جریان مقاومت برای این است که ثبات و آرامش به منطقه برگردد و ثبات و آرامش  با نفی اشغالگری، تجاوزگری و جنایت پیشگی صهیونیست‌هاست.

خبر مرتبط
تماس تلفنی باقری با وزیر خارجه عربستان + جزئیات

سرپرست وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه عربستان سعودی، با قدردانی از اقدامات عربستان در ارائه تسهیلات به حجاج کشورمان، بر آمادگی کامل ایران برای همکاری با عربستان سعودی برای برگزاری هرچه موفق‌تر مناسک حج امسال تاکید کرد.

او درباره این‌که مشخص است به کدام کشورها سفر می‌کند؟ خاطرنشان کرد: احتمالا در این هفته در گام اول به لبنان و سوریه سفر می‌کنم. امیدوارم بتوانیم با بحث‌هایی که با مقامات این کشورها و جریان مقاومت در این ۲ کشور داشته باشیم هم‌افزایی جدی برای مواجهه جدی و موثر برای مبارزه با جنایت صهیونیست‌ها را دنبال کنیم.

خبر مرتبط
تماس تلفنی علی باقری با نخست‌وزیر قطر / محور اصلی گفتگو چه بود؟

اقتصادنیوز: علی باقری، سرپرست وزارت خارجه کشورمان در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر درباره آخرین تحولات منطقه و روابط دو کشور رایزنی کرد.

سرپرست وزارت خارجه ایران درباره برگزاری نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی نیز گفت: از دیروز تماس‌هایی را با برخی وزرای خارجه کشورهای اسلامی شروع کردیم، با این هدف که صهیونیست‌ها بدون هیچ هزینه‌ای به جنایت‌هایشان ادامه ندهند. یکی از پیشنهادات ما این بود نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو  سازمان همکاری اسلامی برگزار شود. در حال رایزنی هستیم تا ببینیم در یک زمان نزدیک این نشست را در یکی از پایتخت‌ها یا در جده که مرکز سازمان همکاری اسلامی است، برگزار کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی