آخرین جزئیات از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از زبان وزیر کشور

کدخبر: ۶۵۱۱۶۱
اقتصادنیوز: وزیر کشور با بیان این که ثبت نام داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نهایت نظم و انضباط انجام شد، گفت: بر اساس آمار در این پنج روز ۸۰ داوطلب ثبت نام کردند.
 آخرین جزئیات از ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از زبان وزیر کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، احمد وحیدی روز دوشنبه پس از پایان ثبت نام داوطلبان چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات راهگشای همه ما و داوطلبانی است که برای حضور در این صحنه بزرگ خودشان را آماده کرده‌اند.

وحیدی اظهار داشت: از همه دست‌اندرکاران و اصحاب رسانه که در این ۵ روز حقیقتا با حضور گرم‌شان و با انعکاس خبرها گرمی‌بخش این دوره از انتخابات تا این مرحله بودند و انشاءالله تا آخر هم همین‌طور خواهد بود و از رسانه ملی هم که مسائل و صحنه‌ها را مستقیما پخش کردند قدردانی می‌کنم.

خبر مرتبط
توییت مهم محسن رضایی درباره علت کاندیدا نشدنش در انتخابات

اقتصادنیوز: دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: برای اداره مطلوب در کشور باید از فردگرایی عبور کرد و تنها با اجماع همه نیروهای انقلاب است که می‌توان گام‌های بزرگ برداشت.

وزیر کشور تاکید کرد: این مرحله از انتخابات به خوبی و با انضباط و نظم ارزشمندی به اتمام رسید داوطلبان هم فرصت یافتند به شکل مختصر حرف ها و برنامه های خود را بگویند و به خوبی هم منعکس شد، امیدواریم در ادامه این روند، همچنان شاهد حضور خرمندانه، اخلاق مدارانه و با نگاه به وضعیت و حساسیت های کنونی کشور و انتظار بزرگ ملت ایران که پس از شهادت شهید آیت الله رئیسی باشیم، در فقدان این شهید بزرگوار مسئولیت بزرگی بر عهده همه ما و به ویژه داوطلبان قرار دارد تا راه شهید آیت الله رئیسی را ادامه یابد و لبیکی به خیزش ملت بزرگ ایران باشد؛ با تأکیداتی که امروز رهبر معظم انقلاب درباره اخلاق مداری در انتخابات داشتند، این فضای پاک و منزه حاصل از شهادت این عزیزان همچنان در ادامه راه حفظ شود و بتوانیم انتخابات تراز را شاهد باشیم.

وحیدی تصریح کرد: بر اساس آمار در این پنج روز ۸۰ نفر از عزیزان از کل مراجعین موفق به ثبت‌نام شدند. شرایط ثبت‌نام بعد از این بود که اینها واجد شرایط اولیه باشند مانند سن مجاز ۴۰ تا ۷۵ سال، داشتن مدرک کارشناسی ارشد، نداشتن سوءسابقه و داشتن سابقه اجرایی در سطوحی که بتوانند مرحله اول را پشت سر بگذارند.

خبر مرتبط
پایان ماراتن ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری/ کمین چهره‌های بهارستان برای پاستور

اقتصادنیوز: آخرین روز از ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، دقایقی پیش در ستاد انتخابات وزارت کشور به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: طبیعتا کسانی که فاقد این ویژگی‌ها بودند نتوانستند برای ثبت‌نام مراجعه کنند اما کسانی که این ویژگی‌ها را داشتند در مرحله اول ثبت‌نام کردند، حدود ۸۰ نفر بودند که در نوع خود نصاب مهمی است. در مرحله بعدی شورای نگهبان باید صلاحیت‌ها را ارزیابی کنند و برای دوره تبلیغات که ۱۵ روز است و نهایتا ورود به صحنه انتخابات آماده شویم.

وزیر کشور گفت: انشاءالله همه چیز به خوبی انجام خواهد شد همه اینها از برکات این نظام مقدس است چنین اتفاق بسیار سخت، دردناک و تلخ برای ملت ما اتفاق افتاده اما شما می‌بینید که هیچ چیزی از مجرای خود خارج نشد و همه چیز در وقت خود انجام شد.

وحیدی افزود: افتتاحیه مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در وقت خود تشکیل شد، انتخابات هم در وقت خودش برگزار می‌شود و اینها نشان دهنده استحکام این نظام است بحمدالله با وجود اینکه اتفاقات تلخی افتاده و برای ملت سخت است اما همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند ملت ما از این اتفاقات حماسه می‌سازد و این خصوصیت ملت ما منحصر به فرد است که چگونه از وقایع سخت اینگونه حماسه‌ها و دستاوردهای بزرگ را می‌سازد انشاءالله قدردان ملت بزرگمان باشیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی