واکنش پوتین به قطعنامه سیاسی آژانس اتمی ضد ایران

کدخبر: ۶۵۱۵۹۷
اقتصادنیوز: ولادیمیر پوتین با دفاع از عملکرد کشورمان در برنامه جامع اقدام مشترک آمریکا یا برجام ابراز داشت که آمریکا یک سویه از برجام خارج شد و جالب است که به ایران می‌گفتند که شما باید یکجانبه به تعهدات خود پایبند باشید. این مسخره است.
واکنش پوتین به قطعنامه سیاسی آژانس اتمی ضد ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، در حاشیه نشست مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ در جمع خبرنگاران خارجی حاضر شد و به سوالات رؤسای برخی خبرگزاری‌های خارجی پاسخ داد.

در همین ارتباط، ولادیمیر پوتین در پاسخ به پرسش علی نادری، مدیرعامل خبرگزاری «ایرنا» در حاشیه نشست سن پترزبورگ با اشاره نقش محوری آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان در توسعه مناسبات تهران و مسکو بر ادامه همکاری‌های دو کشور تا تحقق دستاوردهای توافق شده تاکید کرد.

رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از پاسخ خود به پرسش مدیرعامل خبرگزاری ایرنا درباره تعهدات پادمانی ایران در برابر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: از نظر ما ایران به تعهدات خود در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کاملاً پایبند است و تخطی نکرده است.

خبر مرتبط
پوتین جواب نامه بایدن را داد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به نامه جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا درباره جنگ در اوکراین گفت: من به او پاسخ دادم که در صورت توقف تحویل سلاح از سوی «غرب جمعی» به اوکراین، درگیری می‌تواند در مدت دو یا سه ماه متوقف شود.

ولادیمیر پوتین با دفاع از عملکرد کشورمان در برنامه جامع اقدام مشترک آمریکا یا برجام ابراز داشت که آمریکا یک سویه از برجام خارج شد و جالب است که به ایران می‌گفتند که شما باید یکجانبه به تعهدات خود پایبند باشید. این مسخره است.

وی افزود: موضع روسیه این است که به برجام پایبند باشید و تعهدات اضافی نیز از یکدیگر نخواهید. ما از ایران خواستیم که آرامش خود را حفظ کنند و به برجام پایبند بماند، اما همواره با خود فکر می‌کردم که چگونه می‌توان برجام را پیش برد؟

همچنین، پوتین تاکید کرد که باید مکانیزم‌های جدیدی پیدا کرد. اینکه یک دولت توافقی را امضا کند و دولت بعدی آن‌را مچاله کند که توافق نیست!

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: این موضوع را در اوکراین نیز شاهد هستیم. سیاست‌های دوگانه‌ای که توسط آمریکا و غرب دنبال می‌شود.

پوتین با تاکید بر حق مسلم ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای اضافه کرد که ایران به تمام تعهدات خود در چهارچوب برجام پایبند بوده است و فکر می‌کنم ایران حق مشروع استفاده از انرژی هسته‌ای را دارد و غرب باید این موضوع را بپذیرد.

خبر مرتبط
روسیه به قطعنامه ضدایرانی شورای حکام واکنش نشان داد

اقتصادنیوز: نماینده روسیه در وین اظهار داشت که تایید صدور قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام تنها باعث پیچیده‌تر شدن روابط ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه بار دیگر با هشدار به مواضع دوگانه غرب در قبال برنامه هسته‌ای ایران گفت: غرب اگر به این روند ادامه دهد شاید ایران نیز دیگر به تعهدات خود عمل نکند.

گفتنی است که مجمع بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ تا هشتم ژوئن (۱۹ خردادماه) برپاست و این شهر روسیه در این مدت میزبان مقامات و صاحب‌نظران مختلف از کشورهای مختلف جهان است.

طبق اعلام مقامات کمیته سازماندهی نشست بین المللی اقتصاد سن پترزبورگ، موضوع اصلی این مجمع امسال «تشکیل نقاط رشد جدید، اساس یک جهان چندقطبی» است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی