گفتگوی تلفنی باقری با وزیر خارجه مصر/چه تصمیماتی اتخاذ شد؟

کدخبر: ۶۵۱۶۱۴
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه مصر در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کرد.
گفتگوی تلفنی باقری با وزیر خارجه مصر/چه تصمیماتی اتخاذ شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در تماس تلفنی با سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کرد.

خبر مرتبط
چرا علی باقری به لبنان و سوریه سفر کرد؟

اقتصادنیوز: کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به اولین سفر علی باقری در مقام سرپرست وزارت امور خارجه به ۲ کشور سوریه و لبنان گفت: این سفر نشان می‌دهد که سیاست راهبردی ایران در برابر مقاومت تغییر نکرده است.

سرپرست وزارت امور خارجه در ابتدا از ارسال پیام‌های تسلیت مقامات ارشد مصر به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان به دولت و مردم ایران و همچنین حضور وزیر امور خارجه مصر در مراسم ادای احترام به شهدای پرواز اردیبهشت قدردانی کرد.

باقری در ادامه بر ضرورت تداوم گفتگو‌ها میان دو کشور در راستای سیاست‌های دولت شهید آیت الله رئیسی و تلاش‌های شهید دکتر امیرعبداللهیان برای پیشبرد روند ازسرگیری روابط دوجانبه بر اساس اصل احترام متقابل و منافع دو ملت تاکید کرد.

سرپرست دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و گسترش آن به رفح افزود: جمهوری اسلامی ایران خواستار اقدام جمعی کشور‌های اسلامی با استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های موجود از جمله ظرفیت سازمان همکاری اسلامی برای توقف نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و تسریع در ارسال کمک‌های انساندوستانه بین‌المللی به این منطقه است.

باقری با اشاره ظرفیت‌های متنوع کشور‌های اسلامی تصریح کرد: دولت‌های اسلامی باید همه امکانات متنوع خود را برای مقابله با رژیم صهیونیستی و ارسال کمک‌های انساندوستانه بسیج نمایند. 

سامح شکری، وزیر خارجه مصر نیز در این گفتگوی تلفنی بار دیگر شهادت آیت‌الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان را تسیلت گفت و با دولت و مردم ایران ابراز همدردی کرد.

وزیر خارجه مصر گفتگو‌های مقامات دو کشور برای ازسرگیری روابط و گسترش همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف را سازنده توصیف کرد.

وی یادآور شد: اهتمام دولت مصر در ماه‌های گذشته توقف جنگ علیه غزه و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به مردم غزه بوده است.

دو طرف در پایان در خصوص استمرار رایزنی‌ها در خصوص ارتقای روابط دوجانبه و رایزنی جهت توقف نسل‌کشی در غزه و کاهش آلام مردم فلسطین توافق کردند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی