درخواست ویژه روسیه در سازمان ملل/اروپا عامدانه تنش ایجاد کرده است!

کدخبر: ۶۵۱۶۱۶
اقتصادنیوز: نماینده روسیه در سازمان ملل از درخواست این کشور برای تشکیل جلسه شورای امنیت در تاریخ ۱۴ ژوئن در ارتباط با جنگ اوکراین خبر داد.
درخواست ویژه روسیه در سازمان ملل/اروپا عامدانه تنش ایجاد کرده است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در پی چراغ سبز کشورهای غربی به اوکراین برای استفاده از سلاح‌های ارسالی جهت حمله به خاک روسیه، نمایندگی این کشور در سازمان ملل از تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی این موضوع در تاریخ 14 ژوئن (25 خرداد) خبر داد.

خبر مرتبط
روسیه به قطعنامه ضدایرانی شورای حکام واکنش نشان داد

اقتصادنیوز: نماینده روسیه در وین اظهار داشت که تایید صدور قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام تنها باعث پیچیده‌تر شدن روابط ایران و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد شد.

در این خصوص ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه شامگاه سه شنبه در مصاحبه‌ای گفت: «کشورهای ناتو متوجه باشند که با چه چیزی بازی می‌کنند».

در این خصوص خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته به نقل از یک مقام غربی گزارش داد که اوکراین در روزهای اخیر از سلاح های آمریکایی برای حمله به خاک روسیه استفاده کرده است.

او بدون ذکر نام خود گفت که طی دستور محرمانه دولت بایدن، نیروهای نظامی اوکراین از سلاح‌های آمریکایی برای حمله به خاک روسیه استفاده می‌کنند.

«دیمتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه نیز پیش از این در واکنش به این اقدام کشورهای غربی آن را گامی بی سابقه برای افزایش تنش خوانده و گفته بود: «اروپایی‌ها متوجه تغییر سریع شرایط و شکست کامل اوکراین هستند و از این روز عامدانه در پی افزایش تنش گام برداشته‌اند».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی