بایدن: اوکراین را رها نخواهیم کرد

کدخبر: ۶۵۲۱۰۶
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا، امروز (شنبه) پس از دیدار با همتای فرانسوی خود بر حمایت کشورش از اوکراین و سایر متحدان خود تاکید کرد.
بایدن: اوکراین را رها نخواهیم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، امروز (شنبه) گفت که این کشور کمک به اوکراین و متحدان آن را متوقف نخواهد کرد و در غیر این صورت،‌ اروپا به خطر خواهد افتاد.

خبرگزاری اسپوتنیک در یک کنفرانس خبری پس از گفت‌وگو با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در پاریس گفت: آمریکا ثابت‌قدم در کنار اوکراین ایستاده است، ما در کنار متحدان خود ایستاده‌ایم و در کنار فرانسه نیز می‌ایستیم. می‌گویم که ما رهایشان نخواهیم کرد.

خبر مرتبط
سخنگوی کرملین: حضور آمریکا در نزدیکی مسکو برای ما امنیتی است/ ناتو برای ما تهدید است

اقتصادنیوز :سخنگوی کرملین با بیان اینکه «توسعه ناتو هیچ کمکی به امنیت اروپا نکرده است»، گفت: تلاش‌های ناتو برای تبدیل اوکراین به یک پایگاه ضد روسیه منجر به جنگ فعلی شد.

بایدن افزود که اگر روسیه موفق شود، تمام اروپا در خطر خواهد بود.

اظهارت بایدن در پی ورود جنگ اوکراین به سومین سال خود مطرح می‌شود.

تشدید عملیات‌های ارتش روسیه در مناطق راهبردی در حالی ادامه دارد که اوکراین با چالش‌هایی از جمله کند بودن روند تحویل تسلیحات و مهمات غربی به کی‌یف، کمبود نیروی انسانی در جبهه‌ها و ضعف استحکامات در مناطق نزدیک به خط مقدم مواجه است.

ارتش روسیه اخیرا، کنترل مناطقی در خارکیف را نیز در دست گرفت.

مقامات و تحلیلگران اوکراینی می‌گویند، ارتش روسیه در حال نهایت بهره‌مندی از ضعف تسلیحاتی اوکراین است و «عجله دارد» که پیش از رسیدن تسلیحات بیشتر غرب به دست کی‌یف، مناطق راهبردی مهمی از خاک اوکراین را تصرف کند که می‌تواند راه‌گشای آنان برای تصرف منطقه گسترده‌تر دونباس باشد.

آن‌ها می‌گویند،‌کرملین پیش از رسیدن کمک‌های تسلیحاتی جدید غرب به اوکراین و کاهش توان توپخانه‌ای خود، «به هر قیمتی» به دنبال تصرفات بیشتر در خاک اوکراین است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی