تظاهرات حامیان فلسطین روبروی کاخ سفید/ خط قرمز بایدن دروغ است

کدخبر: ۶۵۲۱۵۷
اقتصاد نیوز: حامیان فلسطین در اعتراض به سیاستهای کاخ سفید با پرچم‌هایی قرمز تظاهرات کردند.
تظاهرات حامیان فلسطین روبروی کاخ سفید/ خط قرمز بایدن دروغ است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، هزاران شهروند آمریکایی در اعتراض به سیاست‌های منفعلانه دولت بایدن در قبال جنگ غزه در بیرون از کاخ سفید اقدام به برگزاری تظاهرات خط قرمز (red line) کردند. بر این اساس، تظاهرکنندگان با ابراز انزجار از ناتوانی دولت بایدن برای توقف جنگ غزه و نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در این باریکه در بیرون کاخ سفید شعار دادند: از واشنگتن دی سی تا فلسطین، ما خط قرمز هستیم.

تظاهرکنندگان در این اجتماع به صورت نمادین اقدام به حمل پارچه قرمز بلندی به عنوان نماد خط قرمزی که رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان و به ویژه طی عملیات زمینی در رفح از آن عبور کرده است، کردند. معترضان علیه مواضع سیاسی جو بایدن در قبال پذیرش کشتار فلسطینیان و سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اقدام به سر دادن شعار کردند.

طی این تظاهرات معترضان یک بنر حاوی اسامی فلسطینیان جان باخته در حمله رژیم صهیونیستی را با خود حمل می‌کردند. آنها که غالباً لباس قرمز بر تن داشتند شعار می‌دادند خط قرمز بایدن دروغین است. بمباران کودکان دفاع از خود نیست.

دلیل نامگذاری این تظاهرات به خط قرمز این است که مقامات کاخ سفید از جمله بایدن در ماه مِی و پیش از آغاز عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در رفح مدعی بودند عملیات در جنوب باریکه غزه که در آن زمان یک میلیون و ۵۰۰ هزار غیرنظامی در آن پناه گرفته بودند خط قرمز آمریکا محسوب می‌شود. با این حال، اکنون واشنگتن در برابر جنایات تل‌آویو در رفح چشمان خود را بسته است. تظاهرکنندگان با برافراشتن پارچه بلند قرمز، اعلام کردند ما مردم آمریکا خط قرمز رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان محسوب می‌شویم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی