خودکشی نظامی اسرائیلی پس از بازگشت از غزه

کدخبر: ۶۵۲۱۶۴
اقتصادنیوز: به گفته رسانه‌های اسرائیلی یک نظامی صهیونیست پس از بازگشت از جنگ غزه خودکشی کرده است.
خودکشی نظامی اسرائیلی پس از بازگشت از غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که یکی از نظامیان این رژیم به نام «الیران مزراحی» پس از بازگشت از غزه که به شدت دچار افسردگی شده بود، اقدام به خودکشی کرده است.

پیش تر روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش داده بود: داده‌های به دست آمده از نظرسنجی انجام شده توسط بخش نیروی انسانی ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که کاهش نگران‌کننده‌ای از تمایل افسران ارتش برای ادامه خدمت نظامی وجود دارد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که توسط وب‌سایت «وای نت» رژیم صهیونیستی نیز انتشار یافته است، آمار افسرانی که می‌خواهند به خدمت نظامی ادامه دهند به ۴۲ درصد کاهش یافته است در حالی که قبل از جنگ غزه این آمار ۴۹ درصد بود.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در اوایل ماه جاری به موضوع خودکشی در صفوف ارتش این رژیم پرداخت و اشاره کرد که از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی (۱۵ مهر ۱۴۰۲) ۱۰ افسر و نظامی رژیم صهیونیستی خودکشی کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از کارشناسان نوشت که بیشتر موارد خودکشی در ارتش اسرائیل مربوط به نظامیان جوان است. این کارشناسان وجود اثرات غیرمعمول عملیات طوفان الاقصی بر سطح روانی نظامیان ارتش رژیم اسرائیل را تائید کردند.

منابع صهیونیستی نیز پیشتر اعلام کرده بودند که ۹ هزار نظامی صهیونیست از آغاز جنگ علیه نوار غزه خدمات روان درمانی دریافت کرده‌اند و یک چهارم آنها دوباره به جنگ بازنگشته‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی