مقامات فرانسه مردم را فریب می دهند؟

کدخبر: ۶۵۲۴۵۵
اقتصادنیوز :وزیر خارجه روسیه می‌گوید مقامات دولت فرانسه با طرح ادعاها و دروغ‌هایی درباره جنگ اوکراین، افکار عمومی این کشور را فریب می‌دهند.
مقامات فرانسه مردم را فریب می دهند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که دولت فرانسه با این ادعا که هیچ نیروی نظامی به اوکراین اعزام نکرده، افکار عمومی این کشور را فریب می‌دهد.

پنج‌شنبه گذشته گابریل آتال، نخست وزیر فرانسه مدعی شد که کشورش هرگز در خاک اوکراین سربازی آموزش نداده است، اما وی افزود که گزینه اعزام مربیان فرانسوی به این کشور «تابو» نیست. پیش از این امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه - که قبلاً پیشنهاد کرده بود غرب نباید استقرار نیروی نظامی در اوکراین را رد کند – گفته بود که چند کشور متحد پاریس قبلاً با استقرار مربیان نظامی موافقت کرده اند، با این حال او نگفت که کدام کشورها با این سیاست موافق هستند.

خبر مرتبط
سفر علی باقری‌کنی به روسیه + فیلم

اقتصادنیوز: علی باقری‌کنی سرپرست وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد روز دوشنبه ۲۱خردادماه با استقبال مقامات روس و کاظم جلالی سفیر کشورمان برای شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو بریکس وارد نیژنی نووگرود روسیه شد.

لاوروف در واکنش به این اظهارات مقامات فرانسه گفت: نخست‌وزیر فرانسه ناگهان می‌گوید که آنها هیچ مربی نظامی در اوکراین ندارند؛ این درست نیست و آنها این واقعیت را می‌داند.

وزیرخارجه روسیه در ادامه افزود که کشورهای غربی می‌خواهند «بی سر و صدا» به جامعه جهانی بیاموزند که تصمیمات آنها در مورد اوکراین - از جمله اجازه دادن به کی یف برای حمله به عمق خاک روسیه و استقرار پرسنل نظامی در این کشور جنگ‌زده - هیچ اهمیتی ندارد یا پیامدی نخواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی