زاکانی تا فردا فرصت دارد/ جانشین چه کسی است؟

کدخبر: ۶۵۲۵۱۷
اقتصادنیوز: سحنگوی شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران باید ظرف امروز و فردا جانشین خود را به شورا معرفی کند.
زاکانی تا فردا فرصت دارد/ جانشین چه کسی است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، «علیرضا نادعلی» سخنگو و عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره معرفی جانشین شهردار تهران در مدت ایام انتخابات و حضور لطف‌الله فروزنده به عنوان رییس ستاد زاکانی در این مدت گفت: در قانون به صراحت نیامده است که هر کسی کار انتخاباتی می‌کند، باید مرخصی بگیرد.این موضوع فقط درباره شهردار صدق می‌کند، البته من در این زمینه مقرره قانونی آن را مسلط نیستم، اما آن چیزی که در حال حاضر مطرح می شود، این است که شهردار باید مرخصی بگیرد، چراکه آنقدر ایشان در ایام انتخابات مشغول خواهد شد که عملا نمی‌تواند حضوری در شهرداری داشته باشد.

او ادامه داد: اما اینکه شخص دیگری از مجموعه شهرداری بخواهد در فعالیت انتخاباتی حضور داشته باشد هم باید مرخصی بگیرد و سایر کارهایش را زمین بگذارد، همچین چیزی به صراحت در قانون نداریم. آقای فروزنده حتما خودشان بر کار مالی نظارت خواهند داشت و حتما ممکن است معاون یا قائم‌مقامی در سیستم خودشان داشته باشند که کار شهر به صورت ویژه‌تر دنبال شود تا در اداره شهر مشکلی ایجاد نشود.

خبر مرتبط
انتخابات ریاست جمهوری 1403 چندضلعی است؟/ پیش‌بینی وضعیت زاکانی در مناظره‌ها

اقتصادنیوز: وزارت کشور اسامی ۶ کاندیدای نهایی تأییدصلاحیت‌شده برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهوری ایران را اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص شهردار نیز حتما یک نفر به عنوان جانشین معرفی خواهد شد و این کار هم قاعده شورا و هم نظر رییس شورا است و به جهت قانونی نیاز است که این کار اتفاق بیفتد و آقای زاکانی هم حتما این کار را انجام خواهد داد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ظرف امروز و فردا قاعدتا باید جانشین شهردار به شورا اعلام شود. نیازی هم نیست که در صحن شورا مطرح شود.

خبر مرتبط
ابلاغیه زاکانی درباره انتخابات/ از امکانات شهرداری استفاده نشود

اقتصادنیوز: معاون مالی شهرداری تهران اعلام کرد که زاکانی ابلاغیه‌ای رسمی درباره استفاده نکردن از امکانات شهرداری برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از جمله خود صادر کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

   اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی و مونتاژی امروز شاهد افت قیمت ۵ تا ۳۰ میلیونی بود؛ برخی خودروها بدون تغییر قیمت ماندند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی