محور اصلی دیدار و گفتگوی «اردوغان» و «علی‌اف» + جزئیات

کدخبر: ۶۵۲۶۰۳
اقتصادنیوز: در دیدار رؤسای جمهور ترکیه و جمهوری آذربایجان ادامه ارتکاب جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
محور اصلی دیدار و گفتگوی «اردوغان» و «علی‌اف» + جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر اساس بیانیه صادره از سوی اداره ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، در دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور کشور این کشور با الهام علی‌ اف، رئیس‌ جمهور جمهوری آذربایجان، قتل عام در غزه از سوی اشغالگران قدس ونیز مسائل منطقه‌ ای و جهانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبر مرتبط
شرط و شروط موافقت مقاومت با توافق آتش بس غزه

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه در دوحه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، اردوغان با تاکید بر اینکه نسل کشی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌ های اشغالی فلسطین به ویژه در غزه کماکان ادامه دارد و این رژیم با جنایاتش نه تنها امنیت منطقه، بلکه امنیت جهانی را نیز تهدید می‌کند، تصریح کرد: راه حل دائمی، تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی است. برای این منظور، اسرائیل باید تحت فشار جامعه جهانی قرار گیرد.

اردوغان با ابراز قدردانی از دعوت علی‌ اف برای برگزاری اجلاس اقلیمی که در جمهوری آذربایجان برگزار می شود، تصریح کرد که ترکیه در روند آماده سازی این نشست همه نوع حمایت را ارائه خواهد کرد.

وی سپس خاطر نشان کرد که در این اجلاس برنامه‌ های مهمی در چارچوب «پروژه زباله صفر» که تحت نظارت همسرش انجام می‌ شود، برگزار خواهد شد.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی