مشاور اسماعیل هنیه تکلیف آتش بس را یکسره کرد

کدخبر: ۶۵۲۶۲۹
اقتصادنیوز: مشاور رسانه‌ای رئیس حماس با بیان اینکه این جنبش تاکنون پاسخ رسمی به طرح پیشنهادی بایدن نداده، اعلام کرد حماس پیش از این، به واسطه‌گران شروط قطعی خود درباره بندهای آتش بس و خروج کامل اشغالگران از باریکه برای آتش بس دائمی را ابلاغ کرده است.
مشاور اسماعیل هنیه تکلیف آتش بس را یکسره کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، همزمان با هشتمین سفر منطقه‌ای آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی با هدف تلاش برای آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی، یک مقام جنبش حماس به طرح سه مرحله‌ای پیشنهادی جو بایدن که بلینکن برای تحقق آتش بس هم‌اینک در تل آویو با هدف رایزنی با میانجیگران مصری و قطری در اسرائیل به سر می‌برد، واکنش نشان داد.

در همین ارتباط، تارنمای «العربی» دوشنبه شب گزارش داد که مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با بیان اینکه حماس تاکنون پاسخ رسمی به طرح پیشنهادی جو بایدن نداده، اعلام کرد که حماس پیش از این، به واسطه‌گران شروط قطعی خود درباره بندهای آتش بس و خروج کامل اشغالگران از باریکه برای آتش بس دائمی را ابلاغ کرده است.

خبر مرتبط
شرط و شروط موافقت مقاومت با توافق آتش بس غزه

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه در دوحه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

مشاور رسانه‌ای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد: تا این لحظه چیزی در رابطه با طرح آتش‌بس در غزه دریافت نکردیم.

طاهر النونو در گفتگو با تلویزیون العربی تصریح کرد که جنبش متبوعش با طرح اعلام شده توسط بایدن به شیوه‌ای مثبت تعامل داشته و این طرح هم اکنون در میان رهبران حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی در دست بررسی است.

النونو خاطر نشان کرد که ما بر دست‌یابی به توافقی که به پایان جنگ منتهی شود، مصمم هستیم، اما این توافق باید متضمن آتش‌بس دائمی باشد.

وی همچنین گفت اگر هر طرح رسمی از طرف واشنگتن در رابطه با قضیه اسرا ارائه شود، ما قطعاً آن را بررسی خواهیم کرد.

این رهبر حماس در بخش دیگری از سخنانش گفت: واشنگتن شریک جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین است و واسطه نیست و باید دست از جانبداری از طرف صهیونیستی بردارد.

طاهر النونو بیان کرد که نتانیاهو حاضر به توقف جنگ نیست و بلینکن باید به جای درخواست فشار بر حماس، رژیم اشغالگر را تحت فشار قرار دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی