مذاکره‌کننده ارشد اسرائیل: به جنگ در غزه ادامه می‌دهیم حتی اگر ...

کدخبر: ۶۵۲۸۶۴
اقتصادنیوز: دنیل لِوی، مذاکره‌کننده ارشد اسرائیل اعلام کرد مقامات صهیونیست به طور شفاف مخالف پایان جنگ در غزه هستند.
مذاکره‌کننده ارشد اسرائیل: به جنگ در غزه ادامه می‌دهیم حتی اگر ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دنیل لِوی» مذاکره کننده ارشد پیشین صهیونیست اعلام کرد جنگ در غزه ادامه خواهد داشت حتی اگر آمریکا چیز دیگری بگوید.

الجزیره گزارش داد، وی با اشاره به مفاد طرح صلح مطرح شده از سوی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد: درخواست حماس برای عقب نشینی کامل ارتش اسرائیل از غزه موضوع جدیدی نیست. این موضوع پیشتر نیز مطرح شده بود و حتی در قطعنامه شورای امنیت نیز بر آن صحه گذاشته شده است. این بخشی از هر توافق صلحی است.

خبر مرتبط
ادعای رژیم صهیونیستی درباره پاسخ حماس به طرح بایدن

اقتصادنیوز: یک روزنامه صهیونیستی به نقل از یک مقام اسرائیلی نوشت: جنبش حماس در پاسخ خود، طرح جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا درخصوص مذاکره را رد کرده است.

لِوی تاکید کرد: سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آمریکا به عنوان میانجیگر چه تعهدی نسبت به طرح خود در تمام مراحل آن دارد زیرا آنچه مانع از پیشرفت در مذاکرات صلح می‌شود این است که آیا به دنبال یک آتش بس دائمی هستید یا با یک آتش بس موقت بار دیگر شاهد شعله ور شدن منازعه و کشتار بیشتر و ویرانی هستیم.

این مذاکره کننده ارشد پیشین صهیونیست درباره مواضع تل آویو تصریح کرد: پاسخ اسرائیل کاملاً روشن است؛ جنگ ادامه خواهد یافت حتی اگر آمریکا چیز دیگری بگوید. درخواست برای پایان جنگ اکنون تنها از سوی جنبش حماس و جهاد اسلامی مطرح نمی‌شود بلکه تمامی جهان اکنون چنین درخواستی دارند.

سخنان دنیل لِوی در حالی مطرح می‌شود که مقامات حماس پیش تر بارها از این موضوع ابراز نگرانی کرده بودند که با تبادل اسرا با دشمن صهیونیست، تل آویو به نسل کشی خود در غزه ادامه داده و حاضر به استقرار آتش بس در این باریکه نباشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی