روابط دو کشور تیره و تار شد/ سفیر این کشور آسیایی فراخوانده شد

کدخبر: ۶۵۳۱۸۵
اقتصادنیوز: «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان گفت تا زمانی که «الکساندر لوکاشنکو» رهبر بلاروس در قدرت است، هیچ مقام ارمنی به بلاروس سفر نخواهد کرد.
روابط دو کشور تیره و تار شد/ سفیر این کشور آسیایی فراخوانده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری دولتی ریا روسیه گزارش داد، پاشینیان روز چهارشنبه گفت که ایروان از بلوک امنیتی تحت رهبری روسیه که شامل بلاروس هم می‌شود، بابت برنامه‌ریزی برای جنگ علیه کشورش با جمهوری آذربایجان، خارج خواهد شد.

خبر مرتبط
آمریکا و ارمنستان شرکای جدید استراتژیک/ آمریکا چه می دهد چه می گیرد؟+ جزئیات

اقتصادنیوز :ایالات متحده و ارمنستان اعلام کرده‌اند که قصد دارند روابط دوجانبه خود را به سطح «مشارکت استراتژیک» ارتقا دهند و واشنگتن به ایروان در زمینه تجارت، مسائل نظامی، قضایی و دموکراسی کمک کند.

پاشینیان گفت در صورتی که بلاروس از ارمنستان عذرخواهی کند یا از این گروه خارج شود، تغییر موضع خود در مورد خروج از این اتحادیه، سازمان پیمان امنیت جمعی، را در نظر خواهد گرفت.

به دنبال این اظهارات خبرگزاری دولتی تاس روسیه به نقل از وزارت امور خارجه ارمنستان اعلام کرد که روز پنجشنبه، ارمنستان به سفیر خود در بلاروس دستور داده تا برای رایزنی به ایروان بازگردد.

براساس گزارش دی‌دی‌جئوپولتیکز، پاشینیان بابت اظهارات پیشین لوکاشنکو نزد الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان دلخور است.

لوکاشنکو با اشاره به عملیات برق‌آسا و کوتاه جمهوری آذربایجان و پس گرفتن قره‌باغ، به پیروزی علی‌اف در جنگ با ارمنستان اشاره کرده و گفته بود که این منطقه باید احیا شود و باید برنامه بلند مدتی برای بازسازی آن در نظر گرفته شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی