شولتس برای پوتین شمشیر را از رو بست/ حمایت شولتس از توافق گروه 7 برای اوکراین

کدخبر: ۶۵۳۲۸۷
اقتصادنیوز :اولاف شولتس صدراعظم آلمان پنجشنبه مدعی شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد کاهش حمایت بین‌المللی از اوکراین دچار اشتباه شد و گروه هفت همچنان متعهد به حمایت از کی‌یف است.
شولتس برای پوتین شمشیر را از رو بست/ حمایت شولتس از توافق گروه 7 برای اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شولتس در حاشیه اجلاس سران گروه هفت در ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد که پوتین در مورد کاهش حمایت بین‌المللی از اوکراین در گذر زمان دچار اشتباه شد و «تعهدت بسیار شفاف» غرب به اوکراین باید اوکراینی‌ها را برای دفاع از استقلال و حاکمیت خود جسورتر کند.

وی افزود: این پیام روشنی به رئیس جمهوری روسیه است که نمی‌تواند منتظر و امیدوار باشد که مشکلات مالی یک کشور حامی اوکراین به او اجازه دهد که در جنگ پیروز شود.

شولتس از توافق سران گروه هفت برای اعطای وام ۵۰ میلیارد دلاری به اوکراین از محل دارایی‌های مسدودشده روسیه در غرب استقبال کرد و آن را «گامی تاریخی» خواند.

خبر مرتبط
تصمیم جدید شولتس/ کمک از این شرکتهای آلمانی برای کی یف

اقتصادنیوز: «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان در جریان یک گردهمایی در برلین پایتخت این کشور، خواستار همکاری شرکت‌های خصوصی برای کمک به بازسازی اوکراین شد.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد که واکنش مسکو به استفاده از دارایی های مسدود شده فدراسیون روسیه به نفع اوکراین، برای بروکسل بسیار دردناک خواهد بود.

زاخارووا پنجشنبه در نشستی خبری افزود: (برای واکنش به این اقدام) به اندازه کافی، اموال و سرمایه‌های اروپایی در روسیه وجود دارد و اینکه نمایندگان دولت ما بارها در این باره سخن گفته‌اند، کافی است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات تلافی جویانه مسکو برای بروکسل بسیار دردناک خواهد بود، بنابراین آنها باید قبل از هر چیز هزینه اقدام جنون‌آمیز خود را باید از کیف پول خودشان بپردازند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی