رایزنی تلفنی باقری با وزیر خارجه امارات/ برای توقف جنگ غزه تلاش می کنیم

کدخبر: ۶۵۳۷۴۳
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه گفت: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف سریع‌تر نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و کمک رسانی به مردم مظلوم این منطقه تمامی ابزارهای در دسترس را به‌کار گیرند.
رایزنی تلفنی باقری با وزیر خارجه امارات/ برای توقف جنگ غزه تلاش می کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در گفتگوی تلفنی شیخ عبدالله بن‌زاید آل‌نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عربی پیرامون موضوعات مورد علاقه طرفین و آخرین تحولات غزه رایزنی کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه با تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت امارات متحده عربی، با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه و فلسطین بیان کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف سریع‌تر نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه و کمک رسانی به مردم مظلوم این منطقه تمامی ابزارهای در دسترس را به‌کار گیرند.

خبر مرتبط
معمای بازگشت اردوغان به آغوش اعراب/ چرا عربستان، امارات و قطر شمشیرها را غلاف کردند؟

اقتصادنیوز: با آغاز بهار عربی در سال 2011، روابط ترکیه با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس پرتنش شد، با این همه اخیرا آنکارا برای بهبود روابط با بازیگران حاشیه خلیج فارس خیز برداشته و همین گزاره موجب شده تا توافقنامه هایی میان ترکیه و اعراب امضا شود. بسیاری از ناظران رویکرد جدید اردوغان را بازی «برد- برد» توصیف می کنند.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی ضمن تبریک متقابل عید قربان به دولت و ملت ایران، مجددا شهادت دکتر رئیسی، رییس جمهور و دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه را تسلیت گفت.

شیخ عبدالله بن‌زاید آل‌نهیان با اشاره به نشست اردن پیرامون موضوع فلسطین، ارسال کمک‌های بشردوستانه و اقدامات موثر برای توقف حملات رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: امارات در تلاش برای توقف جنگ و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه همه تلاش خود را انجام می‌دهد و این موضوع وظیفه انسانی ماست.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی