نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی یورش بردند

کدخبر: ۶۵۳۷۴۵
اقتصادنیوز :منابع خبری از یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به شهر قدس و محوطه‌های مسجدالاقصی و تداوم یورش‌های شبانه به شهرک‌ها و شهرهای مختلف کرانه باختری خبر دادند.
نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی یورش بردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های محلی گزارش دادند که نیروهای رژیم اشغالگر به شهروندان فلسطینی در محوطه‌های مسجدالاقصی یورش برده و مانع اقامه نماز در این مسجد شدند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، شهروندان فلسطینی به‌رغم محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی نیروهای رژیم اشغالگر و تدابیر شدید امنیتی در تمامی دروازه‌های بخش قدیمی شهر قدس نماز عید قربان را در محوطه مسجدالاقصی اقامه کردند.

اشغالگران همچنین به تعدادی از شهروندان فلسطینی در دروازه «العامود» یورش برده و درنتیجه آن چندین تن زخمی شدند. صهیونیست‌ها همچنین به نمازگزاران در دروازه «السلسلة» یکی از دروازه‌های مسجدالاقصی یورش بردند.

خبر مرتبط
توقف عملیات نظامی در جنوب نوار غزه/ اسرائیل پا پس کشید

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی امروز-یکشنبه- توقف موقت عملیات نظامی در رفح واقع در جنوب نوار غزه را اعلام کرد.

در همین راستا، اداره اوقاف اسلامی اعلام کرد تعداد افرادی که توانستند نماز عید قربان را در مسجدالاقصی اقامه کنند به ۴۰ هزار نفر کاهش یافته است.

از سوی دیگر، درجریان یورش نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک «بیت فوریک» در شرق نابلس یک کودک فلسطینی شهید و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

درگیری‌هایی میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم اشغالگر طی یورششان به این شهرک رخ داد و طی آن صهیونیست‌ها به‌طور مستقیم به سمت جوانان فلسطینی شلیک کردند.

خبر مرتبط
ارتش یمن دو کشتی عازم اسرائیل را غرق کرد/ انصارالله بیانیه داد

اقتصادنیوز: انصارالله یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: یکی از کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی که پیش از این هدف این گروه قرار گرفته بودند، در خلیج عدن غرق شده و کشتی دوم نیز در آستانه غرق شدن در دریای سرخ است.

در همین رابطه، وزارت بهداشت فلسطین با صدور بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که «سلطان عبدالرحمان خطاطبة» کودک ۱۵ ساله فلسطینی براثر اصابت گلوله اشغالگران در شهرک «بیت فوریک» به شهادت رسید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی