خط و نشان حماس برای اسرائیل/ ماجرای آتش زدن سالن انتظار گذرگاه رفح چه بود

کدخبر: ۶۵۴۰۳۲
اقتصادنیوز: جنبش حماس اعلام کرد که اقدام رژیم صهیونیستی به آتش زدن سالن انتظار گذرگاه رفح، جنایتی آشکار است.
خط و نشان حماس برای اسرائیل/ ماجرای آتش زدن سالن انتظار گذرگاه رفح چه بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که اقدام ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی به آتش زدن ساختمان‌ها و سالن انتظار گذرگاه زمینی رفح و خارج کردن آن از خدمت، اقدامی جنایتارانه و وحشیانه است که در چارچوب نسل‌کشی بی‌وقفه علیه ملت فلسطین در نوار غزه انجام می‌گیرد.

این جنبش افزود که این اقدام صهیونیست‌های نازی که یک جنایت جنگی آشکار به شمار می‌رود، مستلزم محکومیت گسترده بین‌المللی و اتخاذ تدابیر لازم جهت بازخواست و محاکمه سران رژیم اشغالگر به خاطر تخریب این مرکز غیرنظامی است که هیچ توجیهی ندارد و صرفا نشانگر اصرار هرچه بیشتر اشغالگران برای تخریب و افزایش درد و رنج‌های فلسطینیان است.

خبر مرتبط
گالانت: هزینه جنگ با حماس برای ما سنگین بوده است

اقتصادنیوز: وزیر جنگ اسرائیل درباره جنگ غزه گفت: هزینه این جنگ برای ما سنگین بوده است اما جنگ با حماس نبرد عزم و استقامت برای شکست دادن دشمن است.

حماس تاکید کرد که دشمن اشغالگر صهیونیستی مسئول تبعات این جنایت است که موجب قطع ارتباط فلسطینیان با دنیای خارج و محروم شدن هزاران بیمار و مجروح از سفر به خارج برای درمان می‌شود.

خبر مرتبط
خبر مهم کاخ سفید درباره مذاکره با حماس/ قطر و مصر وارد میدان می‌شوند

اقتصادنیوز: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: قطر و مصر قصد دارند به زودی با حماس گفت‌وگو کنند تا ببینند آیا راهی برای پیشبرد طرح جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره آتش‌بس در غزه وجود دارد یا خیر.

حماس در برابر این جنایت خواستار تحرک فوری و فعال بین‌المللی برای بازگشایی گذرگاه رفح و تسهیل تردد و سفر فلسطینیان و ورود کمک‌های غذایی و امدادی فوری به این باریکه شد که در معرض جنگ گرسنگی عامدانه صهیونیست‌ها قرار دارد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی