چین با روسیه امنیت دنیا را تضمین می کنند

کدخبر: ۶۵۴۰۵۸
اقتصادنیوز: وزارت خارجه چین دوشنبه گفت که پکن آماده است با همکاری روسیه و سایر کشورها امنیت اوراسیا و سایر نقاط دنیا را تضمین کرده و به حل مسالمت‌آمیز اختلافات و مناقشه‌ها کمک کند.
چین با روسیه امنیت دنیا را تضمین می کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای به خبرگزاری تاس اعلام کرد: چین و روسیه اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و قدرت‌های اصلی در حال ظهور هستند. کشورهای مسئولیت مهمی برای تضمین امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دارند.

وزارت خارجه چین تاکید کرد: پکن آماده است ابتکارات امنیتی جهانی را با جامعه بین‌المللی از جمله روسیه اجرا کند. چین خواهان همکاری پایدار و برابر و همچنین توجه به نگرانی‌های معقول همه کشورهاست.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، چین آماده است «به حل مسالمت‌آمیز اختلافات و مناقشه‌های کشورها از طریق گفت‌وگو و مشاوره کمک کند.»

خبر مرتبط
ناتو پای چین را به جنگ روسیه و اوکراین باز کرد

اقتصادنیوز: ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه اعلام کرد که این ائتلاف نظامی باید بر چین به دلیل حمایت از روسیه هزینه تحمیل کند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد کرد یک نظام امنیتی جدیدی ایجاد شود که مشارکت میان کشورهای اوراسیای بزرگ هسته‌ای اصلی آن باشد.

وی به وزارت خارجه روسیه دستور داده که همکاری و مشارکت در توافقنامه‌های بین‌المللی را به منظور ایجاد یک نظام امنیتی جدید افزایش دهد.

خبر مرتبط
آمریکا از چین عقب افتاد/ نسل جدید راکتورهای هسته ای غول آسیا وارد مدار می‌شود

اقتصادنیوز: گزارش بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوری آمریکا نشان می‌دهد که این کشور در زمینه انرژی هسته‌ای از چین بسیار عقب افتاده است.

این در حالی است که غرب نسبت به همکاری پکن و مسکو نگران است و در همین راستا، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز دوشنبه اعلام کرد که این ائتلاف نظامی باید بر چین به دلیل حمایت از روسیه هزینه تحمیل کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی