گزارشی که نادیده گرفته شد/ اسرائیل از عملیات حماس باخبر بود؟

کدخبر: ۶۵۴۱۷۲
اقتصادنیوز: شبکه صهیونیستی «کان» گزارش کرد، ارتش این رژیم در اواسط ماه سپتامبر هشدار داده بود که جنبش حماس در حال برنامه‌ریزی یک عملیات و گرفتن بیش از ۲۰۰ اسیر صهیونیستی است.
گزارشی که نادیده گرفته شد/ اسرائیل از عملیات حماس باخبر بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه صهیونیستی «کان» به نقل از منابع امنیتی ناشناس گزارش داد که سه هفته پیش از عملیات طوفان‌الاقصی در تاریخ هفتم اکتبر ۲۰۲۳، ارتش رژیم صهیونیستی گزارش و اطلاعاتی را جمع‌آوری کرد که از آمادگی و آموزش نیروهای حماس جهت انجام عملیات علیه نیروهای صهیونیستی حکایت داشت.

این شبکه خبری صهیونیستی در ادامه گزارش کرد که این اطلاعات نشان می‌دهد ارتش رژیم صهیونیستی هشدار داد که نیروهای حماس قرار است بین ۲۰۰ الی ۲۵۰ اسیر صهیونیست را بگیرند.

منابع «کان» ادعا می‌کنند که نیروهای حماس در حین آموزش و تمرین درباره چگونگی گرفتن اسرای صهیونیستی شناسایی شدند. آنها می‌گویند که این گزارش به مقامات ارشد ارتش رژیم صهیونیستی ارسال شد اما «کاملا نادیده گرفته شد.»

خبر مرتبط
این گروه فلسطینی اسرائیل را تهدید کرد

اقتصادنیوز: گروه فلسطینی «عرین الاسود» صبح امروز سه‌شنبه بیانیه کوتاه و تهدیدآمیزی را علیه رژیم صهیونیستی منتشر کرد.

در سال ۲۰۲۳، ارتش رژیم صهیونیستی دست‌کم چهار بار به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم هشدار داد که نیروهای مخالف، تل‌آویو را آسیب‌پذیر در نظر می‌گیرند اما با این حال، چنین هشدارهایی در زمان خودشان هرگز علنی نشدند و هم‌چنین نتانیاهو در ماه گذشته میلادی گفت ارتش هیچ اشاره‌ای به برنامه‌های مشخص حماس نکرده بود.

خبر مرتبط
اوضاع جنگی درمرکز لبنان و اسرائیل/ حملات توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه چندین منطقه در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی قرار داد.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نه تنها در هیچ یک از اسناد هشداری درباره قصد حماس برای حمله به اسرائیل از غزه وجود نداشت، بلکه ارتش ارزیابی کاملا متضادی را ارائه می‌کرد.»

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش آن ارزیابی می‌کنند.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به‌اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی