ادعای جنجالی آمریکا درباره لبنان و اسرائیل

کدخبر: ۶۵۴۲۱۹
اقتصادنیوز: مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا که با هدف آرام کردن جبهه جنگ در جنوب لبنان به بیروت سفر کرده است، بر ضرورت دستیابی به راه‌حل‌های تعیین کننده در این پرونده تاکید کرد.
ادعای جنجالی آمریکا درباره لبنان و اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آموس هوکشتاین» مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه و در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان گفت: درگیری میان حزب‌الله و اسرائیل به اندازه کافی ادامه داشته است و اکنون باید راه‌حل‌های تعیین کننده‌ای برای حل و فصل این درگیری پیاده شود.

طبق گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، وی گفت: لحظات دشواری را پشت سر می گذاریم و باید راه‌حل‌های تعیین‌کننده‌ای برای مرز لبنان و اسرائیل بیابیم.

مشاور بایدن در بخش دیگری از اظهاراتش با هدف مقصر جلوه دادن مقاومت فلسطین مدعی شد: پیشنهاد بایدن برای آتش‌بس مورد پذیرش میانجیگران و اسرائیل قرار گرفته است و حماس نیز باید آن را بپذیرد.

خبر مرتبط
اوضاع جنگی درمرکز لبنان و اسرائیل/ حملات توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به جنوب لبنان

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه چندین منطقه در جنوب لبنان را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی قرار داد.

هوکشتاین ادامه داد: پیشنهاد بایدن یک فرصت را برای آرام شدن اوضاع در مرزهای لبنان و اسرائیل فراهم می‌کند.

وی همچنین تاکید کرد: چنین آتش‌بسی و به دنبال آن آرام شدن مرزها امکان بازگشت لبنانی‌ها به جنوب کشورشان و اسرائیلی ها به شمال را فراهم می‌کند.

خبر مرتبط
یک فرمانده حزب الله در جنوب لبنان ترور شد

اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی در ادامه جنایت های خود در لبنان، یک فرمانده میدانی حزب الله لبنان را ترور کرده است.

هوکشتاین تاکید کرد: غیرنظامیان و املاک آن‌ها از تداوم این درگیری مرزی متضرر می‌شوند و آمریکا به‌دنبال جلوگیری از یک جنگ بزرگ‌تر در مرزهای متشنج میان لبنان و اسرائیل است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی