ارمنستان متحد سازمان پیمان امنیت جمعی است؟

کدخبر: ۶۵۴۸۵۶
اقتصادنیوز :دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت که ارمنستان همچنان یکی از متحدان این سازمان است.
ارمنستان متحد سازمان پیمان امنیت جمعی است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «ایمانگالی تاسماگامبتوف» دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی، امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران گفت که ارمنستان همچنان یکی از متحدان این سازمان است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که تاسماگامبتوف در این باره گفت: ارمنستان متحد ما بوده و هست. تمامی تعهدات ما نسبت به ارمنستان پابرجا است.

او افزود که ماندن در سازمان پیمان امنیت جمعی یا خروج از آن حق مسلم ارمنستان است.

سازمان پیمان امنیت جمعی از روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان تشکیل شده است.

خبر مرتبط
ارمنستان هشدار گرفت؛ برنامه تازه ایران با روسیه و آذربایجان/ تغییر مسیر قیمت‌ها در بازار

اقتصادنیوز: امروز در بازار ارز تهران قیمت ها روند افزایشی را در پیش گرفتند و ارزش ریال عمان هم بالا رفت و با تجربه رشد 430 تومانی،‌ 21150 تومان قیمت گذاری و معامله شد.

پاشینیان پیش از این گفته بود ایروان مشارکت خود را در سازمان پیمان امنیت جمعی متوقف کرده است. در ماه مارس نیز پاشینیان گفت اگر این سازمان به سؤالات مطرح شده از سوی ایروان در مورد قلمرو مستقل این کشور پاسخ ندهد، از آن خارج می‌شود.

ارمنستان پیشتر اعلام کرد که دیگر در فعالیت‌های مالی سازمان پیمان امنیت جمعی شرکت نخواهد کرد و در تصمیم‌گیری این سازمان در مورد بودجه آن در سال ۲۰۲۴ شرکت نخواهد کرد.

اقدامات ارمنستان پس از آن صورت می‌گیرد که این کشور از «عدم حمایت روسیه» از خود در درگیری با جمهوری آذربایجان گلایه‌مند است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی