رمزگشایی از واکنش محمد فاضلی در میزگرد صداوسیما/ به سود پزشکیان یا به ضرر او؟

کدخبر: ۶۵۴۹۹۳
واکنش دکتر محمد فاضلی در میزگرد صداوسیما، به نفع دکتر پزشکیان تمام می‌شود و مشارکت را در انتخابات بالا می‌برد.
رمزگشایی از واکنش محمد فاضلی در میزگرد صداوسیما/ به سود پزشکیان یا به ضرر او؟
به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:

۱. پایگاه رای دکتر پزشکیان به‌ویژه مردم قهر کرده با صندوق رای، از صداوسیما دل خوشی ندارد و نگاه ناعادلانه و جناحی آن به مقوله مهم فرهنگ و رسانه به درازای چند دهه مورد اعتراض و انتقاد مردم است. صداوسیما از نظر مردم بی‌طرف نیست و کارنامه آن از نظر بخش زیادی از جامعه نمره پایینی دارد.

۲. موضوع اخراج پی در پی اساتید در سال‌های اخیر با نیات و دلایل مختلف، حتی با وجود مستندات کافی برای اثبات درستی آن در خصوص بعضی از آنها، امروز به‌عنوان اقدامی نامقبول، ضد توسعه و ضد آزاداندیشی، به اندازه کافی در حافظه جامعه ایران جا افتاده و حک شده است. بنابراین یک میزگرد انتخاباتی با حرکت جهت‌دار و ادعای صحیح یا غلط یک کارشناس به‌تنهایی مبنای قضاوت جامعه در خصوص درستی یا نادرستی اخراج اساتید از دانشگاه قرار نمی‌گیرد و نظر آنها را تغییر نمی‌دهد.

۳. دکتر محمد فاضلی، فردی گمنام و چهره‌ای جدید نیست که تنها براساس یک واکنش قضاوت شود. بخش زیادی از جامعه ایران او را می‌شناسد.

دکتر فاضلی به واسطه سال‌ها فعالیت و کنشگری به برند اجتماعی و فرهنگی اثرگذاری در جامعه ایران تبدیل شده است. سال‌هاست که برای ایران بهتر، حرف می‌زند و می‌نویسد. او نمادی از اندیشه و صدای زنده دانشگاه است. او دوست خوبی برای وطن ماست. اما در دانشگاه تحمل نشد و امروز هم نمی‌شود، چون تلنگری برای تغییر و آزاداندیشی است. بنابراین قضاوت مردم در خصوص ایشان به یک میزگرد محدود نمی‌شود. کارنامه فعالیت‌‌‌های او نزد مردمی که سال‌ها با شجاعت صدای آنها بوده است، در مقایسه با صداوسیما نمرات بالایی دارد.

۴. اقدام دکتر فاضلی در یک برنامه زنده، به شکلی ناخواسته یک خلاقیت تبلیغاتی برهم‌زننده در رقابت انتخابات ریاست‌جمهوری ایران است! این رویداد غیر‌منتظره امروز و روزهای آینده توجه مردم و رسانه‌ها را به کمپین دکتر پزشکیان جلب می‌کند، وارد مباحثات در مناظره‌های انتخاباتی می‌شود، کسانی را که دکتر فاضلی را نمی‌‌‌شناسند، به جست‌وجو درباره شخصیت، آثار، افکار و ارزش‌‌‌های توسعه‌‌‌گرایانه او وامی‌‌‌دارد، تنور انتخابات را گرم می‌کند و ممکن است مردم مردد را به تصمیم برای رای دادن نزدیک کند و مشارکت را بالا ببرد.

باور دارم، محمد فاضلی یک سرمایه اجتماعی برای ایران است. اقدام خاطره‌ساز او در بلندمدت برند او را تقویت می‌کند و اعتبارش را در جامعه افزایش می‌دهد. اتفاقی که افتاد یک فرصت تبلیغاتی عالی برای کمپین دکتر پزشکیان است که باید به‌خوبی مدیریت و از آن استفاده شود. معتقدم جامعه و حافظه هوشمند ایران از محمد فاضلی دفاع می‌کند و پیامد اصلی این رویداد، تقویت پایگاه رای دکتر پزشکیان در روز انتخابات خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی