اشغالگران به این مناطق غزه حمله کردند+ آمار شهدا

کدخبر: ۶۵۵۱۴۳
اقتصادنیوز: منابع پزشکی فلسطین از شهادت ۵۴ نفر در حملات امروز ارتش اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه تا بدین لحظه خبر دادند.
اشغالگران به این مناطق غزه حمله کردند+ آمار شهدا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شدیدترین حملات امروز اشغالگران به مناطقی در شهر غزه از جمله محله‌های شجاعیه، الزیتون، التفاح و اردوگاه الشاطئ بوده است.

به گفته منابع پزشکی فلسطین، در حملات امروز ارتش اشغالگر صهیونیستی به نوار غزه تا این لحظه ۵۴ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

منابع بیمارستانی فلسطین تأکید کردند، در این حملات ده‌ها نفر نیز زخمی شدند و شمار زیادی از شهدا و مجروحان حملات امروز زنان و کودکان هستند.

مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه اعلام کرد تنها در یک هفته، ۴ کودک فلسطینی بر اثر سوءتغذیه به شهادت رسیده‌اند.

خبر مرتبط
تحصن حامیان غزه در پایتخت پاکستان پایان یافت/ حامیان 41 روز در تحصن بودند

اقتصادنیوز: پس از مذاکرات دولت پاکستان با مسئولان کارزار مردمی «نجات غزه» مبنی بر افزایش اقدامات رسمی برای حمایت از فلسطین و کمک به مردم مظلوم غزه، تحصن فعالان حامی فلسطین پس از ۴۱ روز در پایتخت این کشور به پایان رسید.

حسام ابوصفیه در کنفرانسی خبری در شمال نوار غزه گفت: طی ساعات اخیر کودک دیگری در بخش نوزادان این بیمارستان بر اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده است.

ابوصفیه اظهار داشت که این چهارمین کودکی است که طی هفته اخیر بر اثر سوءتغذیه به شهادت می‌رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در دو هفته اخیر، ابتلای بیش‌از ۲۵۰ کودک دیگر به علائم سوءتغذیه در بیمارستان کمال عدوان تشخص داده شده است.

خبر مرتبط
اصابت گلوله‌های سنگین به ساختمان کلیدی در غزه/واکنش مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

اقتصادنیوز: جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اقدام صهیونیست‌ها در گلوله‌باران غیرنظامیان که منجر به خسارت دفتر صلیب سرخ در غزه و شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن شد را محکوم کرد.

حسام ابوصفیه هشدار داد که نوار غزه در معرض یک فاجعه بهداشتی واقعی است که از کودکان شروع شده و به بزرگسالان ختم خواهد شد.

لازم به ذکر است که، از آغاز جنگ در غزه تاکنون، بیش‌از ۴۰ کودک فلسطینی در این باریکه بر اثر گرسنگی و سوءتغذیه به شهادت رسیده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی