تحقیر نتانیاهو توسط ایهود باراک/ کناره گیری کن؛ این کابینه محکوم به شکست است

کدخبر: ۶۵۵۱۵۰
اقتصادنیوز: نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی اعتراف کرد، جنگ رژیمش در نوار غزه در عدم تحقق اهداف در رتبه اول قرار دارد.
تحقیر نتانیاهو توسط ایهود باراک/ کناره گیری کن؛ این کابینه محکوم به شکست است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی از شکست خورده‌‌ترین جنگ‌های تاریخ اسرائیل توصیف کرد.

باراک که با روزنامه هاآرتص گفتگو می‌کرد تاکید کرد، اسرائیل بعد از 7 اکتبر در خطرناک‌‌ترین بحران تاریخ خود گرفتار شده است.

باراک جنگی که نتانیاهو در پاسخ به عملیات غافلگیر کننده گروه‌های فلسطینی انجام می‌دهد را به عنوان یکی از کم توفیق‌‌ترین جنگ‌های تاریخ اسرائیل توصیف کرده و اعلام کرد رهبری اسرائیل دچار فلج راهبردی شده است.

به اعتقاد ایهود باراک که از ژنرال‌های سابق ارتش رژیم صهیونیستی و سابقه وزارت جنگی این رژیم را هم دارد در ادامه گفت: اسرائیل با تصمیم گیری‌های دشواری مواجه است و باید به گزینه‌های وحشتناک یکی را انتخاب کند، گزینه‌‌هایی که به ادامه جنگ در نوار غزه، توسعه عملیات جنگی علیه حزب الله در شمال و ریسک ورود به جنگ چند جبهه‌ای در نوسان است.

خبر مرتبط
ایهود باراک از خطرناکترین بحران تاریخ اسرائیل پرده برداشت

اقتصادنیوز: ایهود باراک نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در یادداشتی در روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشته است که این رژیم با خطرناک ترین بحران تاریخ خود مواجه است.

وی در این گفتگو با اشاره به اقدامات نتانیاهو اعلام کرد، کودتای قضائی که نتانیاهو آن را کلید زد با هدف برپایی دیکتاتوری نژادپرستانه و قویمیت گرای افراطی و جاهل دینی صورت گرفته بود.

او افزود: کانون فاجعه‌ای که اسرائیل با آن مواجه است در مسئولین فعلی آن خلاصه می‌شود که واجد شرایط چنین موقعیت و مقامی نیستند، و از نخست وزیر تا اعضای کابینه صلاحیت اداره اسرائیل را ندارند.

باراک در بخش دیگری از این گفتو بار دیگر خواهان سرنگونی کابینه نتانیاهو شده و اعلام کرد، این کابینه شکست خورده باید فورا برکنار و موعدی برای برگزاری انتخابات اعلام شود، یا به جای آن کابینه فعلی استیضاح و در دوره فعلی کنست برکنار شود.

خبر مرتبط
توقف مجازات این افسر اسرائیلی/جمله عجیب ستاد ارتش صهیونیست‌ها به «باراک حیرام»

اقتصادنیوز: رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی دستور داد فرماندهی که دستور منفجر کردن دانشگاه «الإسراء» را در غزه صادر کرده بود، مجازات نشود.

نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی با توصیف کابینه نتانیاهو به کابینه شکست افزود: اگر کابینه شکست همچنان در جایگاه خود باقی بماند، اسرائیل خود را بدون پیروزی قاطع در غزه خواهد یافت، در حالی که گرفتار جنگی فراگیر با حزب الله در شمال هم می‌شود، انتفاضه سومی هم در کرانه باختری در مقابل قرار خواهد گرفت و مجبور است با حوثی‌ها در یمن و گروه‌های شبه نظامی عراقی در بلندی‌های جولان درگیر شود، این در حالی است که احتمال ورود به درگیری مستقیم با ایران هم برای تل‌آویو وجود دارد، به ویژه که تهران به طور بالفعل در جریان عملیات موشکی آوریل گذشته نشان داد که برای انجام این کار کاملا آمادگی دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی