تخریب مدارس غزه به دست ارتش اسرائیل/ افزایش شمار شهدای دانش‌آموز به 8 هزار نفر

کدخبر: ۶۵۵۱۸۵
اقتصادنیوز: سخنگوی آموزش‌وپرورش فلسطین اعلام کرد که تا امروز هشت هزار دانش‌آموز و 350 معلم در غزه به شهادت رسیده‌اند.
تخریب مدارس غزه به دست ارتش اسرائیل/ افزایش شمار شهدای دانش‌آموز به 8 هزار نفر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش فلسطین در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که در پی تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه، ۳۵۰ معلم و هشت هزار دانش آموز شهید شده‌اند. صادق الخضور، گفت: دست کم هشت هزار دانش آموز و ۳۵۰ معلم در غزه شهید و بیش از ۱۲ هزار دانش آموز زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش فلسطین، افزود: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مدارس غزه تخریب شده و ۶۳۰ هزار دانش آموز از رفتن به سر کلاس‌های درس محروم شده‌اند.

پیش تر وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بود که شمار شهدای فلسطینی به ۳۷ هزار و ۵۵۱ نفر افزایش یافته و تعداد مجروحان نیز به ۸۵ هزار و ۹۱۱ نفر رسیده است.

پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی