بحران تازه برای اسرائیل/ این کشور هم روابط خود را قطع کرد

کدخبر: ۶۵۵۳۵۸
اقتصادنیوز: در پی قطع روابط دیپلماتیک کلمبیا با رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات بی وقفه علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه، «گالی داگان» سفیر این رژیم امروز یکشنبه خاک کلمبیا را ترک کرد.
بحران تازه برای اسرائیل/ این کشور هم روابط خود را قطع کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «مارگارتا مانگارز» سفیر کلمبیا در فلسطین اشغالی نیز اواخر ماه ژوئن جاری به ماموریت دیپلماتیکش پایان خواهد داد و تل آویو را ترک خواهد کرد.

این قطع روابط دیپلماتیک پس از آن انجام گرفت که «گوستاوو پترو» رئیس جمهور کلمبیا اول ماه مه گذشته در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی کارگر اعلام کرد که این کشور در واکنش به جنگ بی وقفه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، روابط دیپلماتیکش را با این رژیم قطع می‌کند.

همچنین «لوئیس گیلبرتو موریلو» وزیر خارجه کلمبیا به تازگی در گفت وگو با شبکه خبری «الجزیره» گفت که کشورش روابط با رژیم صهیونیستی را به دلیل اینکه این رژیم قوانین بشردوستانه بین المللی را رعایت نکرده و آنها را زیر پا گذاشته، قطع کرده است.

خبر مرتبط
وزیر تندروی اسرائیلی: برپایی کشور مستقل فلسطین اسرائیل را به خطر می‌اندازد

وزیر دارایی تندروی اسرائیل اظهار داشت: برپایی کشور مستقل فلسطین در کرانه باختری باعث به خطر افتادن اسرائیل خواهد شد.

موریو در گفت وگو با این شبکه قطری، افزود: گوستاوو پترو رئیس جمهور به دلیل رعایت نشدن قوانین بشردوستانه بین المللی از سوی اسرائیل، دستور قطع روابط ما با آنها را صادر کرد.

وی گفت: غزه در آستانه نسل کشی است و آنچه اسرائیل انجام می‌دهد، مغایر با قوانین بین المللی است.

رئیس‌جمهور کلمبیا در ماه‌های گذشته به شدت از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه انتقاد کرده و از دیوان بین‌المللی کیفری خواسته بود برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم قرار بازداشت صادر کند.

خبر مرتبط
هشدار بورل درباره تبعات جنگ تمام عیار میان حزب‌الله و اسرائیل

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به تبعات جنگ تمام عیار میان حزب‌الله لبنان و اسرائیل هشدار داد.

پترو همچنین با بیان اینکه «اگر فلسطین بمیرد، انسانیت هم می‌میرد»، به روابط با رژیم صهیونیستی که تا کنون یکی از بزرگ‌ترین شرکای بوگوتا از نظر امنیتی و همچنین در حوزه تجاری بوده است، پایان داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی