وزارت دفاع روسیه بیانیه داد/ مسئول حمله به سواستوپول مشخص شد

کدخبر: ۶۵۵۳۶۳
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه در واکنش به حمله اوکراین به منطقه سواستوپول که در جریان آن چندین نفر کشته شدند، آمریکا را مسئول این مساله دانست.
وزارت دفاع روسیه بیانیه داد/ مسئول حمله به سواستوپول مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه اعلام کرد که مسئولیت حمله به غیرنظامیان در سواستوپول در درجه اول بر عهده آمریکا است. 

این وزارتخانه در بیانیه‌ای خبر داد که انفجار کلاهک و تکه تکه شدن پنجمین موشک آمریکایی در هوا منجر به تلفات متعدد غیرنظامیان در سواستوپل شد. 

در این بیانیه آمده است: شلیک تمام موشک‌های عملیاتی- تاکتیکی آمریکایی توسط متخصصان این کشور و بر اساس داده‌های اطلاعاتی ماهواره‌ای آنها انجام شده است. 

مسکو تاکید دارد که بنابراین، مسئولیت حمله موشکی عمدی به غیرنظامیان در سواستوپل در درجه اول بر عهده واشنگتن است که این تسلیحات را در اختیار اوکراین قرار داده است و همچنین رژیم کی‌یف که این حمله از قلمرو آن انجام شده است.

خبر مرتبط
روسیه: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می‌دانیم

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: حمله اوکراین به سواستوپل را جنایتی دینی و آیینی می دانیم.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، اولگ اوریانوف دختر معاون شهردار «ماگادان» که به همراه والدینش در تعطیلات در سواستوپل به سر می‌برد، در حمله امروز نیروهای مسلح اوکراین جان باخت. شهردار ماگادان یوری گریشان، شخصا این خبر را اعلام نمود.

خبر مرتبط
پوتین: روسیه فقط به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که این کشور تنها به تجهیزات نظامی خود تکیه دارد و از این مسیر به موفقیت رسیده است.

 گفتنی است، در نتیجه گلوله باران شهر سواستوپل از سوی اوکراین، 124 نفر از جمله 27 کودک زخمی شدند. در میان 27 کودک مجروح شده در سواستوپل، وضعیت 5 نفر وخیم است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی