وزارت امور خارجه یمن بیانیه داد/ اقدامات نیروهای مسلح انسانی و قانونی است

کدخبر: ۶۵۵۳۹۴
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌های عازم بنادر فلسطین اشغالی، انسانی و قانونی است.
وزارت امور خارجه یمن بیانیه داد/ اقدامات نیروهای مسلح انسانی و قانونی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت امور خارجه یمن بیانیه‌ای را در خصوص جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه و اقدامات نیروهای مسلح یمن در حمایت از فلسطینیان صادر کرد.

وزارت امور خارجه یمن تاکید کرد: جنایت‌های جنگی دشمن صهیونیست علیه فلسطینیان در نوار غزه و نسل‌کشی آنان تحت حمایت وقیحانه سیاسی، نظامی، مالی و لوجستیک آمریکا انجام می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: اقدامات نیروهای مسلح یمن در هدف قراردادن کشتی‌های تحت مالکیت دشمن صهیونیست یا کشتی‌هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند، انسانی و قانونی است.

خبر مرتبط
اخبار تازه از حادثه دریایی در آب‌های یمن/ ماجرای «پیام اضطراری» این کشتی چه بود؟

اقتصادنیوز: سازمان تجارت دریایی انگلیس جزئیاتی جدید از از کشتی حادثه‌دیده در جنوب شرق یمن را اعلام کرد.

همچنین وزارت امور خارجه یمن تصریح کرد: عملیات بازداشتی که از سوی دستگاه‌های ویژه یمن به انجام می‌رسد، از اجرای اختیارات دستگاه‌های دولتی بر اساس قانون اساسی و قانون یمن در راستای دفاع از منافع کشور سرچشمه می‌گیرد.

خبر مرتبط
فوری/ وقوع مجدد حادثه دریایی در آب‌های یمن+ جزئیات

اقتصادنیوز: سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس از وقوع مجدد حادثه‌ای در جنوب شرق یمن خبر داد.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی