جلیلی 2 انتخاب را مشخص کرد: جهش ایران یا بازگشت به عقب

کدخبر: ۶۵۵۳۹۸
اقتصادنیوز: نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست گفت: ما امروز در مسیر انتخاب یک جهان فرصت‌ها برای جهش ایران و یا به برگشت به عقب و رشد اقتصادی منفی قرار داریم، همان نگاه اشتباه گذشته که هشت سال بر کشور حاکم بوده است.‌
جلیلی 2 انتخاب را مشخص کرد: جهش ایران یا بازگشت به عقب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سعید جلیلی روز یکشنبه سوم تیرماه در گردهمایی هواداران خود در سالن پورشریفی تبریز شرایط کنونی را یک برهه و بزنگاه تاریخی عنوان کرد و افزود: ما در نقطه و بزنگاه تاریخی هستیم ما اگر تاریخ منطقه و دنیا را بخوانیم متوجه می‌شویم که استعمارگران با استفاده از ابزار خود هرگاه که یک کشور مستقل در عرصه های علمی و صنعتی پیشرفتی داشته، آن را از این مسیر دور کرده‌اند.

وی به انتخاب اصلح تاکید کرد و افزود: ما امروز در مسیر انتخاب یک جهان فرصت برای جهش ایران و یا به برگشت به عقب و رشد اقتصادی منفی قرار داریم، همان نگاه اشتباه گذشته که هشت سال بر کشور حاکم بوده است.‌

جلیلی انتقاد تندی از عملکرد دولت روحانی کرد و گفت: کسانی که می‌گفتند که نمی‌توانیم نفت بفروشیم و حتی می‌گفتند امتیازی به فلان کشور ندهیم حقوق ها را هم نمی‌توانیم بپردازیم و می‌گفتند چرخ اقتصاد و سانتریفیوژ باید با هم بچرخد ولی سانتریفیوژ ها را جمع کردند و رشد اقتصادی را زیر صفر کردند، دلار ۳ هزارتومانی را ۳۰ هزارتومان کردند، موجب افزایش تحریم از ۷۰۰ تا به ۱۵۰۰ مورد شدند ولی همین آقایان الان ادعای تحول و پیشرفت کشور را دارند.

خبر مرتبط
سعید جلیلی: مردم نباید دغدغه گرانی داشته باشند

اقتصادنیوز: سعید جلیلی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جریان سفر خود به خوزستان گفت: می‌خواستند هم سانتریفیوژ و هم اقتصاد را به دست آورند ولی هر ۲ را از دست دادند، ۷۰۰ تحریم را به ۱۵۰۰ رساندند و هیچ نتیجه ای کسب نکردند.

وی به عملکرد دولت سیزدهم و شهید جمهور اشاره کرد و افزود: سه سال پیش ملت با انتخاب آیت الله شهید رییسی، کسی که به مردم باور داشت، روابط گسترده با جهان و منطقه را شروع کرد و در این راستا نیز در آخرین سفر خود برای اشتغالزایی شرکت های دانش‌بنیان به کشور سریلانکا سفر کرده بود و با کفش های گلی به روستا و شهر های سراسر کشور برای محرومیت زدایی می‌رفت و خود را خادم ملت می‌دانست.

وی ویژگی برجسته تبریز را ایمان دینی و غیرت ایرانی دانست و گفت: این همایش بعد از مدت‌ها و در طول تاریخ انقلاب اسلامی دوباره اهمیت و جایگاه تبریز را نشان داد و همچنین با فرزندان خودش نشان داده در دوران دفاع مقدس، معارف، ادبیات، فرهنگ اهل بیت(ع) و فرهنگ دینی دژ مستحکم برای اسلام و ایران بوده است.

خبر مرتبط
تکذیب توئیت منتسب به قالیباف/ کناره‌گیری به نفع جلیلی صحت ندارد

اقتصادنیوز: توئیت منتسب به قالیباف درباره کناره‌گیری به نفع سعید جلیلی تکذیب شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز وقتی به ادبیات ایران نگاه می‌کنیم به نظامی، شهریار و پروین اعتصامی، همه اینها با تمام هنر موجب عظمت مردم این منطقه و دیار آذربایجان شده‌اند.

وی ستارخان، باقرخان و ثقة الاسلام را عظمت یک ملت دانست و افزود: ما در انقلاب اسلامی دیدیم که مردم تبریز نگذاشتند که قیام مردم قم در زمین بماند و این قیام را به استقامت تبدیل کردند و قیام ۲۹ بهمن تبریز تبدیل به نماد استقامت و پیروزی بخش انقلاب اسلامی شد.

وی شهیدان باکری‌، تجلایی و یاغچیان را الگویی برای جوانان برشمرد و گفت: لشگر ۳۱ عاشورا یک لشگر موحد، ایمانی و صف‌شکن بود که تاثیر بسزایی در هشت سال جنگ تحمیلی داشت و امروز مردم تبریز افتخار می‌کنند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توانستند نشان دهند که یک جوان مسلمان و انقلابی می‌تواند که برای دنیا و کشور الگو باشد.

جلیلی، هنر تبریز را پیشگامی آن عنوان کرد و افزود: هنر تبریز در بیشتر عرصه‌ها پیشگام است و در این چند قرن اخیر در سطح ایران مطرح شده است.

وی به مردم‌داری آیت الله شهید آل‌هاشم تاکید کرد و گفت: در دیداری که با این عالم فرزانه داشتم به من گفت که من به ورزشگاه یادگار امام(ره) می‌روم و معتقدم همین جوانان تبریز پتانسیل و ظرفیت‌های بزرگی برای پیشرفت ایران دارند و نیازمند چنین تفکری هستیم.

وی به آوازه‌ی تراکتور تبریز در کشورهای لاتین اشاره کرد و گفت: من در زمان وزارت خارجه که به کشورهای لاتین سفر می‌کردم ایران را با تراکتور تبریز می‌شناختند و در این راستا تبریز و آذربایجان شرقی باید دروازه‌ی صادرات تمام دنیا باشد.

نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به خدمات استانداران فقید آذربایجان‌شرقی اشاره کرد و گفت: مالک رحمتی جوان انقلابی اجر خود را در پرواز ملکوتی گرفت و همچنین مرحوم عابدین خرم با وجود بیماری از روی تخت بیمارستانی دغدغه پیشرفت و مشکلات مردم را داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی