رایزنی مادریدو و دوحه درباره غزه/ تعهد برای یک صلح عادلانه

کدخبر: ۶۵۵۴۱۶
اقتصادنیوز: نخست وزیران قطر و اسپانیا درباره جنگ غزه دیدار و گفتگو کردند.
رایزنی مادریدو و دوحه درباره غزه/ تعهد برای یک صلح عادلانه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، بر این اساس، شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر و پدرو سانچز، همتای اسپانیایی اش تاکید دارند تنها راهکار برای حل و فصل جنگ غزه از طریق گفتگو و مذاکره است.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه قطر آمده است: مادرید و دوحه تعهد خود را بر یک صلح عادلانه و مناسب برای هر دو طرف و نیز تضمین تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی را ابزار می‌دارند.

این بیانیه با اشاره به احقاق حقوق فلسطینیان و حق آنها برای داشتن کشور مستقل، می‌افزاید: صلح تنها از طریق انجام مذاکره تحت حمایت جهانی و اجرایی شدن راهکار دو دولت قابل دست یابی است.

دوحه و مادرید در پایان بر استقرار آتش بس دائمی، فوری، و قابل دوام در نوار غزه تاکید داشته که براساس آن کمک‌های بشردوستانه به وفور وارد این باریکه شده و تبادل اسرا میان دو طرف انجام شود. اسپانیا در کنار جمهوری ایرلند از پیشگامان حمایت از حقوق فلسطینیان در اروپا به حساب می‌آید. اقدام اخیر مادرید در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین خشم مقامات تل آویو را برانگیخته و حتی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی پدرو سانچز را متهم به دست داشتن برای تحریک یهودی ستیزی در جهان کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی