مکرون درخواست استعفا را رد کرد/ تا 2027 می‌مانم

کدخبر: ۶۵۵۴۱۷
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری فرانسه درخواست حزب راست افراطی «اجتماع ملی» برای کناره‌گیری از قدرت را رد کرد.
مکرون درخواست استعفا را رد کرد/ تا 2027 می‌مانم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  راستگرایان افراطی فرانسه اخیرا در انتخابات پارلمان اروپا کرسی‌ها خود را افزایش دادند و پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات پیش روی پارلمانی در این کشور نیز ضربه مهلکی به حزب «رنسانس» مکرون وارد کنند.

حزب راست افراطی «اجتماع ملی» خواستار کناره‌گیری مکرون شده اما وی در نامه‌ای سرگشاده در رسانه‌های فرانسه با رد این درخواست خطاب به رای‌دهندگان تاکید کرد: نمی‌توان اوضاع را به همین روشی که هست ادامه داد. شنیده‌ام که خواهان تغییر هستید.

وی افزود: مطمئن باشید که تا ماه می ۲۰۲۷ رئیس جمهور شما، حافظ جمهوری و ارزش‌هایمان خواهم بود و به تکثرگرایی و انتخاب‌های شما احترام می‌گذارم و در خدمت شما و کشور خواهم بود.

پس از پیروزی راست‌های افراطی در انتخابات پارلمان اروپا، مکرون پارلمان فرانسه را منحل و انتخابات زودهنگام اعلام کرد. دور نخست انتخابات پارلمان فرانسه ۳۰ ژوئن (دهم تیر) و دور دوم هفتم ژوئیه (۱۷ تیر) برگزار می‌شود.

نتایج ۲ نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که حزب راست افراطی اجتماع ملی ۳۵ تا ۳۶ درصد آرا، ائتلاف چپگرایان ۲۷ تا ۲۹.۵ درصد آرا و میانه‌روهای وابسته به مکرون نیز ۱۹.۵ تا ۲۲ درصد را به دست خواهند آورد.

این بهترین نتیجه‌ای خواهد بود که اجتماع ملی تاکنون در انتخابات پارلمانی به دست می‌آورد. از این رو، این حزب می‌تواند نخست وزیر آتی فرانسه را معرفی کند. در این صورت، احتمالا جوردن باردلا رئیس جوان این حزب نامزد اصلی نخست وزیری خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی