رایزنی سفیر ایران در کویت / مناسبات نظامی و امنیتی گسترش می یابد

کدخبر: ۶۵۵۵۲۶
اقتصادنیوز: سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت در دیدار با معاون اول نخست وزیر، وزیر دفاع و وزیر کشور کویت راهکار گسترش مناسبات نظامی و همکاری های امنیتی و انتظامی دو کشور دوست و همسایه به خصوص اوضاع شهروندان ایرانی مقیم کویت را مورد بحث و بررسی قرار داد.
رایزنی سفیر ایران در کویت / مناسبات نظامی و امنیتی گسترش می یابد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد توتونچی در این دیدار ضمن ابلاغ سلام گرم وزیران دفاع و کشور جمهوری اسلامی ایران، گفت: شهروندان ایرانی مقیم کویت از دیرباز نقش مهمی در سازندگی و تمدن سازی این کشور داشته و همچنان به عنوان یکی از سالم‌ترین و با اخلاق‌ترین خانواده‌های مقیم کویت شناخته می‌شوند.

وی ابراز امیدواری کرد در دوران جدید دولت کویت شاهد تعمیق و توسعه مناسبات ۲ جانبه به ویژه در زمینه‌های دفاعی و نظامی باشیم.

«شیخ فهد یوسف سعود الصباح» در این ملاقات ضمن تاکید بر ضرورت احیای مجدد روابط دیرینه ۲ کشور گفت: ما قدیمی‌ترین و کهن‌ترین روابط مردمی و رسمی را با ایران داریم و رهبری کویت همواره بر توسعه روابط با همسایگان به ویژه جمهوری اسلامی ایران را تاکید دارد.

خبر مرتبط
معمای انحلال پارلمان کویت/ دست پنهان ولیعهد عربستان در تغییرات شیخ‌نشین کوچک خلیج فارس

اقتصادنیوز: پس از انحلال پارلمان کویت، گمانه زنی ها درباره چرایی این اقدام افزایش یافت. با این حال امروز بسیاری از ناظران با اشاره به انتخاب ولیعهد تازه، براین باورند که این شیخ نشین کوچک در بعد داخلی به دنبال اجرایی کردن طرح های ابتکاری و در بعد خارجی برای تقویت روابطش با کشورهای حاشیه خلیج فارس بستر سازی می کند.

وی آمادگی وزارت کشور کویت را برای ارائه همه کمک های لازم جهت برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در مقر سفارت اعلام کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی