اسرائیل به مقاماتش درباره سفر به این کشور هشدار داد

کدخبر: ۶۵۵۵۳۰
اقتصادنیوز: پس از شکایت فعالان حقوق بشری کره جنوبی مبنی بر ارتکاب جنایت جنگی توسط رژیم صهیونیستی در غزه، وزارت امور خارجه این رژیم امروز (دوشنبه) درباره سفر مقامات تل‌آویو به سئول هشدار داد.
اسرائیل به مقاماتش درباره سفر به این کشور هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه رژیم اشغالگر از هفت مقام ارشد این رژیم خواست تا پیش از هر گونه سفر به کره جنوبی با این وزارتخانه مشورت کنند.

بر اساس این گزارش، سازمان های مردم نهاد و حقوق بشری کره جنوبی نهم ماه می، با جمع آوری پنج هزار امضا، مقامات ارشد رژیم صهیونیستی را به نسل کشی، جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و استفاده از تسلیحات ممنوعه در جنگ علیه غزه محکوم کردند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم، «یوآو گالانت» وزیر جنگ، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی، «یسرائیل کاتس» وزیر امور خارجه، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی، «هرتزی هالوی» فرمانده ستاد مشترک ارتش از جمله مقاماتی هستند که توسط حقوقدانان و نهادهای حقوق بشری کره جنوبی به ارتکاب جنایت جنگی در غزه محکوم شده اند.

خبر مرتبط
مدودف به سئول هشدار داد/ روابط بدتر می شود

اقتصادنیوز: معاون شورای امنیت روسیه گفت، روابط مسکو با کره جنوبی پس از پیوستن این کشور به تحریم‌ها علیه روسیه بدتر می‌شود.

در بیانیه پنج هزار فعال حقوق بشری و وکیل کره ای، آمده است که باتوجه به سکوت نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل و همچنین حمایت قدرت های جهانی مثل آمریکا از جنایات تل آویو در غزه، شکایت از رژیم اسرائیل به دادگاه های محلی و بین المللی، یکی از گزینه های موجود برای تادیب و تنبیه این جنایتکاران جنگی است.

در گزارش ۱۴۰ صفحه ای فعالان حقوق بشر کره جنوبی، ‌ جزئیات جنایات رژیم اشغالگر در غزه و تعداد کشته ها و زخمی ها و دیگر جنایات به صورت مستند ذکر شده است.

فعالان حقوق بشر کره جنوبی شکایت خود را به دادگاه های کره جنوبی ارائه کرده اند تا مقامات رژیم صهیونیستی را به خاطر ارتکاب جنایت در غزه محکوم کنند.

خبر مرتبط
وزارت دفاع روسیه بیانیه داد/ مسئول حمله به سواستوپول مشخص شد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه در واکنش به حمله اوکراین به منطقه سواستوپول که در جریان آن چندین نفر کشته شدند، آمریکا را مسئول این مساله دانست.

با گذشت ۲۶۲ روز از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی