وزارت دادگستری آمریکا بیانیه داد/ بنیان گذار این وب سایت افشاگر محروم شد

کدخبر: ۶۵۵۹۰۰
اقتصادنیوز: بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا، موسس پایگاه ویکی لیکس برای ورود به این کشور نیازمند دریافت مجوز است.
وزارت دادگستری آمریکا بیانیه داد/ بنیان گذار این وب سایت افشاگر محروم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که موسس پایگاه افشاگری ویکی لیکس بدون مجوز، حق ورود به خاک این کشور را ندارد.

در بیانیه وزارت دادگستری درباره «جولیان آسانژ»، که پس از انتشار هزاران سند محرمانه آمریکا، درگیر یک پرونده حقوقی بین المللی چندین ساله شد، آمده است: بر اساس توافقنامه، آسانژ از بازگشت بدون مجوز به آمریکا منع شده است.

وب‌سایت «ویکی‌لیس»، افشاگر اسناد محرمانه جنایت‌های ارتش آمریکا در عراق و افغانستان با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار این وب‌سایت افشاگر روز سه‌شنبه پس از ۱۴ سال از زندان «بلمارش» در لندن آزاد و انگلیس را به مقصد استرالیا و محل زندگی‌اش ترک کرد.

خبر مرتبط
جهان در آستانه دوقطبی هولناک؛ زورآزمایی جدید چین و آمریکا در زمین هسته‌ای/ اهداف پنهان پکن برای واشنگتن

اقتصادنیوز: گروهی از ناظران با استناد به تلاش چین برای گسترش زرادخانه هسته ای اش بر این باورند که پکن در صدد است تا بدینگونه نوعی تعادل استراتژیک تعریف کرده و بدین طریق بازدارندگی ایجاد کند؛ گزاره ای که امروز جهان را در آستانه دو قطبی هسته ای هولناک قرار داده است.

آسانژ امروز در دادگاهی در آمریکا اتهام نقض قانون جاسوسی آمریکا را پذیرفت و آزاد شد.

«ویکی لیکس» در سال ۲۰۱۰ صدها هزار سند محرمانه ارتش آمریکا را درباره جنگ‌های افغانستان و عراق همراه با مجموعه‌ای از تلگراف‌های دیپلماتیک منتشر کرد که به عنوان بزرگترین نقض امنیتی در تاریخ ارتش آمریکا شناخته می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی