پورمحمدی: من پیروز میدانم/ قول بی‌جا نمی‌دهم!

کدخبر: ۶۵۵۹۱۴
اقتصادنیوز: پورمحمدی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از افرادی که در خانه می‌مانند و رای نمی‌دهند، گفت: اگر مشارکت بالا باشد، ملت پیروز است و همه ما کاندیداها نیز پیروز می‌شویم.
پورمحمدی: من پیروز میدانم/ قول بی‌جا نمی‌دهم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در گردهمایی حامیان خود در خانه والیبال ایران، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی بسیاری کمبودهای داخل کشور را حل و بسیاری عقب‌ماندگی‌ها را جبران و بسیاری از نیازها را در داخل کشور تامین کرده است.

وی ادامه داد: پایداری ۲۰ ساله در برابر تحریم‌های بسیار فلج‌کننده که دشمنان ما با آن به دنبال فروپاشی کشور بودند اما نتوانستند، دستاورد بسیار بزرگی است؛ آنچه در تاریخ می‌ماند استقامت و پیروزی مردم است نه مشکلات؛ البته این به معنای بی‌تفاوتی در برابر مشکلات، گرانی، بیکاری، تورم، فسادها، رانت‌ها و موارد دیگر نیست.

خبر مرتبط
بورس چشم انتظار جمعه/ سایه انتخابات زودهنگام بر بازار سرمایه

اقتصادنیوز: ایران در آستانه انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری قرار گرفته است و معامله‌گران نمی‌توانند بدون نگاه به این اتفاق مهم تصمیم‌گیری کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان این‌که« ۴۵ سال تحریم، جنگ، جنگ روانی، حملات تروریست‌ها و تجزیه‌طلب‌ها را تحمل کردیم و امروز صدای ما جهانگیر شده است»، یادآور شد: این گفتمان انقلاب اسلامی است؛ امروز وظیفه ماست که این گفتمان که ما را به اینجا رسانده را بشناسیم، از آن دفاع کنیم و لغزش‌ها و انحرافات و حاشیه آن را رفع کنیم. راه شهید رئیسی نباید متوقف شود؛ باید به صحنه بیایم و این فرصتی است تا از موفقیت‌ها و شکست‌های‌مان ارزیابی داشته باشیم.

وی با بیان این‌که «خودم را به این دلیل که توانستم گفتمان انقلاب را به دور از افراط و تفریط در افکار ملت ایران تزریق کنم، پیروز این میدان می‌دانم»، تصریح کرد: چه رئیس جمهور بشوم چه نشوم؛ نیاز امروز کشور صراحت، جسارت و صداقت است. در این راه من مسامحه و تعارف نکردم، از کسی هراس نداشتم و به طور جدی به مشکلات پرداختم، ملت ما می‌فهمد، قضاوت درستی از ما دارد و ما را ارزیابی می‌کند.

خبر مرتبط
سعید جلیلی تکلیف انتخابات را روشن کرد+ جزئیات

اقتصادنیوز: سعید جلیلی در میان هوادارانش گفت که تا آخر می‌ماند.

پورمحمدی با تاکید بر این‌که «کشور نیازمند قهرمانان، انسان‌های توانمند، هوشمند، مطمئن، استوار و جسور است که در میدان‌های سخت وارد شوند»، گفت: به هرکس از سبد رای مردم خارج می‌شود می‌گویم از روز نخست ریاست‌جمهوری به فکر ۴ سال دوم نباشید؛ این فاجعه مدیریتی است که به ما تحمیل شده است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: رئیس‌جمهور باید از روز نخست به این فکر کند که چه تصمیمی برای کشور ضروری است تا آن را انجام بدهد. در عرصه بین‌المللی برخی اشتباهات، خوش‌بینی‌ها، لبخندها، موفقیت‌های ظاهری و تندروی‌ها را نباید مرتکب شویم.

وی افزود: امروز ایران سه‌برابر متوسط اروپا انرژی مصرف می‌کند، پیشنهاد می‌کنم مبنایی برای مصارف آب، برق، گاز سوخت در نظر بگیریم و آن را مجانی کنیم و هرکس مازاد مصرف داشت به قیمت واقعی هزینه آن را پرداخت کند.

پورمحمدی گفت: زیرساخت‌های جاده ریلی هوایی مشکل دارد. امروز حداقل ۱۲۵ میلیارد دلار در سال یارانه انرژی می‌دهیم اما با نصف همین مبلغ می‌توانیم رفاه خوبی برای شهروندان ایجاد کنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: من قول بیجا نمی‌دهم. قرار ما صداقت است. امروز اعتماد مردم سست شده، به حرف‌ها، شعارها و وعده‌های ما ایمان ندارند و باید این مشکل را حل کنیم. برخی دوستان نامزد حرف‌های خوبی می‌زنند و برنامه‌های خوبی ارائه می‌دهند، اما چطور می‌خواهند آن را اجرا کنند؟ قدم نخست برای همه ما مشارکت است که اصل و پیروزی ملت ما با مشارکت محقق می‌شود. کشور به همبستگی ملی و مشارکت بالا نیاز دارد.

پورمحمدی با انتقاد از افرادی که در خانه می‌مانند و رای نمی‌دهند، گفت: اگر مشارکت بالا باشد، ملت پیروز است و همه ما نامزدها نیز پیروز هستیم. هر فردی رئیس‌جمهور شد باید به وی کمک کنیم؛ این به معنای بلوغ مردم‌سالاری و عقلانیت کامل در جامعه است که امروز به شدت نیازمند آن هستیم.

وی اظهار کرد: باید مسئولیت خود را در این شرایط سخت به خوبی درک کنیم. مدیران و منتخبان ما باید تصمیماتی درست، جسورانه و به نفع مردم بگیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی