احضار سفیر اسرائیل در هلند/ تل‌آویو در لاهه جاسوسی می‌کرد؟

کدخبر: ۶۵۵۹۵۶
اقتصادنیوز: وزارت خارجه هلند در بیانیه‌ای از احضار سفیر اسرائیل در این کشور خبر داد.
احضار سفیر اسرائیل در هلند/ تل‌آویو در لاهه جاسوسی می‌کرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه هلند در بیانیه‌ای از احضار سفیر تل آویو در این کشور خبر داد تا درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در جاسوسی، تهدید و رخنه در رایانه‌های دیوان بین‌المللی کیفری (ICC) واقع در شهر لاهه توضیح دهد.

بنا بر گزارش گاردین، مودی افرایم سفیر رژیم صهیونیستی در هلند به وزارت خارجه این کشور احضار شد تا درباره این موضوع توضیح دهد که چگونه سازمان‌های اطلاعاتی (رژیم) اسرائیل در یک دوره ۹ ساله تلاش کرده‌اند تا به دفتر دادستانی دیوان بین‌المللی کیفری نفوذ و موجب تضعیف آن شوند.

سخنگوی وزیر خارجه هلند گفت که از سفیر رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا در رابطه با ادعاهای مطرح شده در مقاله‌های روزنامه گاردین گزارش دهد.

هلند به‌ عنوان کشور میزبان دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه طبق توافق با دادگاه موظف است از ایمنی و امنیت کارکنان این دیوان بین‌المللی محافظت کند.

پیش تر هلند به همراه ۹۳ کشور دیگر جهان در بیانیه‌ای متعهد شدند که از دیوان بین‌المللی کیفری در برابر فشارها و مداخلات سیاسی دفاع کنند.

همچنین کریم خان دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد که این دیوان به دنبال صدور حکم بازداشت برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و همچنین شماری از مقامات حماس است.

این اولین مرتبه است که دیوان بین المللی کیفری رئیس یکی از نزدیک‌ترین متحدان آمریکا را هدف قرار می‌دهد.

هیاتی از قضات دیوان بین‌المللی کیفری درخواست کریم خان برای صدور حکم بازداشت را بررسی خواهند کرد.

دادستان کل دیوان بین‌المللی کیفری در گفت وگو با سی ان ان، اتهامات علیه نتانیاهو و گالانت را کشتار، ایجاد گرسنگی به عنوان روشی برای جنگ، جلوگیری از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان اعلام کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی