ادامه اعتراضات در کنیا/ 23 نفر کشته شدند

کدخبر: ۶۵۵۹۶۲
اقتصادنیوز: در ادامه اعتراضات در کنیا، تعداد افرادی که در نتیجه مداخله نیروهای امنیتی در تظاهرات‌ها جان خود را از دست دادند به ۲۳ نفر افزایش یافته است.
ادامه اعتراضات در کنیا/ 23 نفر کشته شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سیمون کیگوندو، رئیس انجمن پزشکی کنیا امروز چهارشنبه اعلام کرد که تعداد قربانیان حوادثی که در سراسر این کشور به ویژه در نایروبی پس از تیراندازی پلیس به سوی تظاهرکنندگان مخالف مقررات مالیاتی دولت و ورود به ساختمان پارلمان، رخ داد تا کنون به ۲۳ نفر افزایش یافته است. بر اساس اعلام این رسانه، شمار زیادی نیز مجروح شده و حال حداقل ۲۰ نفر از آنان وخیم اعلام شده است. تعداد زیادی نیز بازداشت شدند.

اعتراضات در برخی مناطق منجر به غارت و خسارات مادی شد. این اعتراضات که جوانان پیشتاز آن هستند، هفته گذشته به طور صلح‌آمیز شروع شد و هزاران نفر در نایروبی، پایتخت کنیا در اعتراض به افزاش هزینه‌های زندگی، دست به تظاهرات زدند. در تظاهرات دیروز آئوما اوباما، خواهر ناتنی باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق آمریکا نیز شرکت کرد.

کاخ سفید هم ساعاتی پیش در موضع گیری مداخله جویانه ناآرامی ها در کنیا را محکوم کرد. کاخ سفید روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا خشونت در کنیا را محکوم می کند و با دولت کنیا در تماس است تا آنها را به استفاده متناسب از زور و آرام کردن اوضاع ترغیب کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

   اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی و مونتاژی امروز شاهد افت قیمت ۵ تا ۳۰ میلیونی بود؛ برخی خودروها بدون تغییر قیمت ماندند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی