دیدار وزیر خارجه سوریه و امارات/ محور مذاکرات چه بود؟

کدخبر: ۶۵۶۰۴۰
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه سوریه در سفری به ابوظبی با همتای اماراتی خود دیدار و درباره تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.
دیدار وزیر خارجه سوریه و امارات/ محور مذاکرات چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «فیصل المقداد» که به ابوظبی سفر کرده است با «عبدالله بن زاید آل نهیان» همتای اماراتی خود دیدار کرد.

در این دیدار دو طرف روابط سوریه و امارات را در زمینه‌های مختلف و مسائل و تحولات منطقه‌ای و نیز پاره‌ای از مسائل مربوط به وضعیت بین‌المللی و بازتاب‌های آن بر اوضاع غرب آسیا بررسی کردند.

وزیران خارجه سوریه و امارات همچنین بر تداوم رایزنی‌ها و تماس‌های دو کشور تأکید کردند.

با شروع بحران سوریه در اسفند ماه سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۱)، دولت امارات نیز همچون عربستان و شماری دیگر از کشورهای عربی در صف حامیان اصلی گروه‌های مخالف بشار اسد قرار گرفت، اما با اسارت یکی از مقامات عالی رتبه امنیتی امارات در سوریه در اوایل بحران این کشور و معامله او با دولت امارات، ابوظبی دست از حمایت علنی و مالی مخالفان دولت دمشق کشید و در ادامه نیز تلاش کرد خود را زیاد درگیر بحران سوریه نکند.

خبر مرتبط
سوریه برای ترکیه شرط گذاشت/ استقبال از مبارزه با تروریسم

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور سوریه گفت کشورش از تمامی ابتکارعمل‌های مربوط به روابط با ترکیه که مبتنی‌بر حاکمیت کامل سوریه و مبارزه با انواع تروریسم و سازمان‌های تروریستی باشد، استقبال می‌کند.

پس از شروع بحران سوریه در اسفند ۱۳۸۹، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و دیگر کشورهای غربی– عربی درهای سفارتخانه های خود را در دمشق بستند که امارات نیز جزو همین دسته بود اما ابوظبی در ششم دیماه ۱۳۹۷ سفارت خود را در دمشق در سطح کاردار بازگشود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی