بایدن به انتخابات می رسد؟/مجلس نمایندگان دستور برکناری را بررسی می کند

کدخبر: ۶۵۶۳۵۶
اقتصادنیوز: رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، کابینه بایدن باید به بررسی برکناری او از سمت خود به دلیل ناتوانی در اداره امور کشور فکر کند.
بایدن به انتخابات می رسد؟/مجلس نمایندگان دستور برکناری را بررسی می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: « افراد زیادی در مورد متمم ۲۵ می‌پرسند و همین الان به متمم ۲۵ استناد می‌کنند زیرا این یک وضعیت هشدار دهنده است.»

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی افزود: « دشمنان ما مانند همه ما ضعف را در کاخ سفید می‌بینند. فکر می‌کنم که اوضاع کنونی بسیار خطرناک است.»

طبق متمم بیست و پنجم قانون اساسی ایالات متحده، اگر رئیس جمهور نتواند وظایف خود را انجام دهد، معاون رئیس جمهور، زمام امور را به دست می‌گیرد. این متمم همچنین روند جایگزینی رئیس جمهور را شرح می‌دهد.

خبر مرتبط
خطر برکناری بیخ گوش کاخ سفید/ بایدن برای آتش بس غزه دست و پا می زند

اقتصادنیوز: وبگاه آمریکایی آکسیوس بامداد شنبه در گزارشی مدعی شد که دولت جو بایدن با تغییر برخی از مفاد پیشنهادی اخیر خود، تلاش دارد تا حماس و رژیم صهیونیستی را برای برقراری آتش بس ترغیب کند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: « من از اعضای کابینه می‌خواهم که این وضعیت را بررسی کنند. این مساله فقط سیاسی نیست این مساله فقط حزب دموکرات نیست. موضوع برای کل کشور است. ما در اینجا مشکل جدی داریم، زیرا رئیس‌ جمهوری داریم که به ظاهر در حد و اندازه وظایفش نیست.»

وی خاطرنشان کرد: «امیدواریم که آنها یعنی اعضای کابینه به وظیفه خود عمل کنند.»

روز پنجشنبه آتلانتا، جورجیا، میزبان اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بین جو بایدن، رئیس جمهور فعلی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بود.

وال استریت ژورنال گزارش داد که دموکرات‌ها به دلیل اینکه فکر می‌کنند عملکرد بایدن ضعیف است، وحشت زده شده‌اند.

خبر مرتبط
رقیب مستقل بایدن و ترامپ وارد رقابت شد/ بایدن تصمیم گیرنده اصلی در کاخ سفید نیست

اقتصادنیوز: نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا با تشبیه بایدن به یک عروسک خیمه‌شب‌بازی که ریسمان‌هایی که وی را به حرکت درمی‌آورند در اختیار افرادی هستند که شهروندان آمریکایی شناختی از آنها ندارند، گفت: من فکر می‌کنم دولت ما توسط افرادی ناشناس اداره می‌شود و این واقعاً ترسناک است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پنجم نوامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی