آوارگان فلسطینی در چچن صاحب خانه شدند

کدخبر: ۶۵۶۳۷۳
اقتصادنیوز: رهبر چچن اعلام کرد که به بیش از ۲۰۰ فلسطینی آواره غزه در محله‌ای تازه تاسیس در گروزنی، پایتخت جمهوری چچن روسیه که اکثریت جمعیت آن مسلمان است، آپارتمان داده شده است.
آوارگان فلسطینی در چچن صاحب خانه شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بنیادی که توسط «ایمانی» مادر رمضان قدیروف رهبر چچن اداره می‌شود، ساخت این پنج ساختمان آپارتمانی را برای اسکان دائم پناهندگانی که در نوامبر گذشته در منطقه روسیه پذیرفته شده بودند، سفارش داد.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، قدیروف گفت: «به برادران و خواهران فلسطینی برای یافتن مسکن راحت جدید تبریک می‌گویم! برای آنها آرزو می‌کنم که دیگر هرگز شاهد جنگ نباشند و در فراوانی و رفاه زندگی کنند!»

قدیروف گفت که پناهجویان که در ابتدا در استراحتگاه «کودکان گورنی کلیوچ» در جنوب شرقی گروزنی اسکان داده شدند، اکنون به یک ناحیه روستایی در منطقه «ویسایتوفسکی» در پایتخت چچن نقل مکان خواهند کردند؛ جایی که ۲۰۹ نفر در ۴۰ آپارتمان جدید زندگی خواهند کرد.

خبر مرتبط
جریمه سنگین روسیه برای این بانک ایتالیا/ ماجرا چیست؟

اقتصادنیوز: طبق اسناد دادگاهی در روسیه، بانک یونی کردیت ایتالیا به دلیل رها کردن قرارداد خود در سرمایه گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و لیند آلمان به پرداخت ۴۴۸.۲ میلیون یورو (۴۷۹.۴۴ میلیون دلار) محکوم شد.

به گفته قدیروف، ساخت این مجتمع حدود 6 ماه طول کشید. در این مدت، ۵۵ نفر از فلسطینی‌ها شغل پیدا کردند، در حالی که کودکان و نوجوانان آنها در مدارس و دانشگاه‌ها مستقر شدند. همه آنها روسی خوانده‌اند.

رهبر چچن افزود: «برنامه‌های فوری ما شامل ایجاد یک جامعه فلسطینی در جمهوری چچن است تا پناهندگان بتوانند هویت ملی خود را حفظ کنند.»

این ساختمان‌ها در مراسمی به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس بنیاد «احمد قدیروف»، به نام پدر رهبری چچن افتتاح شده است.

خبر مرتبط
جدال مسکو و توکیو/ رزمایش نظامی در نزدیکی مرز روسیه!

اقتصادنیوز: مسکو به به برگزاری رزمایش نیروهای نظامی ژاپن در نزدیکی مرز روسیه با همکاری نیروهای ناتو اعتراض کرد.

بیش از یک میلیون فلسطینی از اکتبر گذشته از خانه‌های خود در غزه آواره شده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی