ژنرال‌های اسرائیلی کم آوردند/ کرانه باختری کابوس صهیونیست‌ها شد

کدخبر: ۶۵۶۳۸۱
اقتصادنیوز: «عبدالباری عطوان» از تحلیلگران جهان عرب به واکاوی عملیات اخیر ضدصهیونیستی مقاومت در شهر «جنین» کرانه باختری رود اردن و کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان صهیونیست پرداخت و گفت که ژنرال‌های صهیونیست پشت دروازهای «لنینگراد دوم» زمین‌گیر شده‌اند.
ژنرال‌های اسرائیلی کم آوردند/ کرانه باختری کابوس صهیونیست‌ها شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عبدالباری عطوان در گزارشی در روزنامه رای‌الیوم با اشاره به ضربه مهلکی که رزمندگان گردان جنین وابسته به سرایا القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در منطقه «مرج بن عامر» در شمال شهر جنین در کرانه باختری به نظامیان صهیونیست وارد کرده و یک نظامی را به هلاکت رسانده و ۱۶ نظامی دیگر را زخمی کردند، از کرانه باختری به عنوان کابوس مقامات و ژنرال‌های صهیونیست نام برد که خواب را از چشمان آنها ربوده است. وی این عملیات را همچنین گواهی بر پایان قریب‌الوقوع پروژه صهیونیستی با تمام مفهوم دانست و افزود: مردان مقاومت در اوج آمادگی وارد درگیری هشت ساعته با اشغالگران شدند و صحنه‌های بی‌بدیلی از شجاعت و سلحشوری را رقم زدند.

وی تصریح کرد: اهمیت این عملیات به سبب طراحی و اجرای عالی آن است. همه بمب‌های به کار رفته در این عملیات در تونل‌ها و زیرزمین به دست رزمندگان مقاومت ساخته شده است. اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این عملیات سرآغاز، نبرد و درگیری و گسترش آن در کرانه باختری دوشادوش رزمندگان در نوار غزه است.

خبر مرتبط
حملات غیرمنتظره اسرائیل به چادرهای آوارگان در جنوب غزه

اقتصادنیوز: در دویست و شصت و هفتمین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، یک روز پس از نبردهای شدید مقاومت با نیروهای اشغالگر، بمباران مناطق متعددی در نوار غزه ادامه دارد.

عطوان تاکید کرد: روند این عملیات و دقت در تدارک و اجرای آن و به‌کارگیری از بمب‌های هوشمند، نمایانگر جنگ چریکی است که قابل گسترش است و در ورای آن، تجارب جوانان فلسطینی و برتری آن بر دشمن تا بن دندان مسلح است. این راهبرد جدیدی است که در پشت آن جوانان خلاقی قرار دارند که هراسی از شهادت ندارند و نوار غزه را تنها نمی‌گذارند.

وی نوشت: ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۱۴ بار به اردوگاه جنین در کرانه باختری با تانک‌ها و بولدوزرهایش حمله‌ور شده و نظامیانش ده‌ها و صدها رزمنده را ترور یا بازداشت کرده و خیابان‌های اردوگاه را به اتوبان تبدیل کرده است تا تانک‌ها و نفربرهایش بتوانند عبور کنند؛ اما شکست شدیدی در این اردوگاه که مساحت آن از یک کیلومتر فراتر نمی‌رود، متحمل شده و نتوانسته است بر مقاومت در آن غلبه کند. موضوع عجیبی نیست که برخی محافل رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی از آن به عنوان «لنینگراد دوم» با وجود مساحت کوچکش نام ببرند. جنگل و کوهی در اطرافش نیست و حمایتی هم از سوی همسایه عربش نمی‌شود.

خبر مرتبط
حمایت اسرائیلی‌ها برای خروج نتانیاهو از دنیای سیاست

اقتصادنیوز: بر اساس نتایج یک نظرسنجی در فلسطین اشغالی اکثر صهیونیست‌ها از خروج بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم از دنیای سیاست حمایت می‌کنند.

این تحلیلگر آورده است: رویارویی خطرناکی که رژیم صهیونیستی از آن هراس دارد در نوار غزه و جنوب لبنان با وجود اهمیت این دو جبهه، نیست؛ بلکه در کرانه باختری است زیرا به طور مستقیم با بیش از ۲۵۰ شهرک‌نشین صهیونیست که شمار آن در حال افزایش به ۸۰۰ هزار شهرک است، گره خورده است. علاوه بر آن، کرانه باختری چسبیده به شهرهای اراضی ۴۸ و در صدر آنها شهر اشغالی قدس است.

عطوان تاکید کرد: تشدید عملیات مقاومت در کرانه باختری پاسخی به «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نژادپرست است که چند روز قبل از شروع گام‌های عملیاتی برای الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی سخن گفت و ماموریت اصلی خود را ممانعت از برپایی کشور فلسطین تحت هر شرایطی دانست. وی قصد دارد که کرانه باختری را از ساکنان آن خالی کند و فقط «یهودیان» در آنجا باشند و این به مفهوم راندن بیش از سه میلیون فلسطینی به اردن به عنوان کشور جایگزین است. دردناک این است که مقامات اردنی ناخواسته آب به آسیاب اسموتریچ می‌ریزند و این طرح را با ممانعت از رسیدن سلاح و راکت به نیروهای مقاومت در کرانه باختری، مورد تشویق و حمایت قرار می‌دهند. مقامات اردنی و ارتش آن نباید حامی کشتارهای اسرائیل در کرانه باختری و نوار غزه باشند و نباید از رسیدن سلاح به دست مقاومت در کرانه باختری ممانعت به عمل آورند. آنها باید از تشکیلات خودگردان فلسطین و پایان مایوسانه و شرم‌آور آن پس از اینکه سلاح را بر زمین گذاشت و در دام وعده‌های آمریکایی و اسرائیلی گرفتار شد، درس بگیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی