وزیر اسرائیلی از ماموریت مهم زندگی‌اش پرده برداشت

کدخبر: ۶۵۶۳۹۰
اقتصادنیوز: یکی از وزیران کابینه رژیم اسرائیل که افراط‌گرا و ضدفلسطینی است، اعلام کرد که کرانه باختری را به این رژیم ملحق خواهد کرد و اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.
وزیر اسرائیلی از ماموریت مهم زندگی‌اش پرده برداشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بتسلائل اسموتریچ، وزیر اقتصاد و دارایی رژیم اسرائیل بامداد امروز شنبه گفت که او در زندگی یک مأموریت دارد و آن هم، به شکست کشاندن طرح تشکیل کشور فلسطین است.

اسموتریچ  همچنین گفت که او کرانه باختری را به رژیم اسرائیل ملحق خواهد کرد (اشغال خواهد کرد) و آن را بخشی از این رژیم قرار خواهد داد.

وزیر اقتصاد رژیم اسرائیل به‌رغم تحریم‌های اخیر برخی کشورها علیه شهرک‌سازی‌ها و شهرک‌نشینان اعلام کرد به‌دلیل اقدامات دیپلماتیک تشکیلات خودگردان فلسطین، ما به این مساله واکنش نشان می‌دهیم و در پاسخ شهرک‌سازی‌های در کرانه باختری را گسترش می‌دهیم.

خبر مرتبط
هشدار ایران به اسرائیل/ حمله به لبنان همه گزینه‌ها را روی میز می‌آورد

اقتصادنیوز: نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تهدیدهای رژیم صهیونیستی برای حمله به لبنان را یک جنگ روانی توصیف کرد.

این وزیر افراطی در ادامه اظهارات خود، از وعده اسکان یک میلیون شهرک‌نشین صهیونیست در کرانه باختری خبر داد. این اقدام قرار است با ساخت پنج شهرک جدید در این منطقه انجام شود. این اظهارات در حالی است که سازمان ملل و شورای امنیت هرگونه شهرک سازی در کرانه باختری را غیرقانونی می‌داند.

اسموتریچ اقدام جدید را تلاشی برای خنثی سازی اقدامات بین‌المللی در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین خواند. او در این باره گفت: به ازای هر کشوری که کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد، ما اقدام به ساخت یک شهرک در کرانه باختری می‌کنیم.

خبر مرتبط
بایدن پاتریوت آمریکا را از اسرائیل به اوکراین می‌فرستد/ تکلیف نتانیاهو و پوتین چه می‌شود؟

اقتصادنیوز: به گفته یک مقام ارشد آمریکایی و یک منبع آگاه، دولت بایدن در حال مذاکره با رژیم صهیونیستی و اوکراین درباره امکان انتقال سامانه‌های قدیمی دفاع هوایی پاتریوت به اوکراین است که در حال حاضر در اراضی اشغالی فلسطین مستقر هستند.

اخیرا چند کشور از جمله اسلوونی، اسپانیا، نروژ، ایرلند اقدام به رسمیت شناختن کشور فلسطین کردند و این حرکت به مذاق صهیونیست‌ها خوش نیامد و باعث شد رژیم صهیونیستی سفرایش را از این کشورها فرا بخواند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی