چین خیال مسافران تایوانی را راحت کرد

کدخبر: ۶۵۶۵۰۲
اقتصادنیوز: دولت چین اعلام کرد که شهروندان تایوانی بدون نگرانی می‌توانند به این کشور سفر کنند.
چین خیال مسافران تایوانی را راحت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دولت چین اعلام کرد شهروندان تایوانی بدون نگرانی می توانند به این کشور سفر کنند.

دولت چین روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که اکثر مردم تایوان می‌توانند بدون نگرانی از چین بازدید کنند. دولت پکن همچنین هشدار تایوان به شهروندان خود در خصوص سفر نکردن به چین را محکوم کرد.

دولت تایوان این هفته هشدار سفر به چین را افزایش داد و به شهروندان خود اعلام کرد که با توجه به اعلام دستورالعمل‌های جدید چین در خصوص جدایی‌طلبان استقلال تایوان، جز در موارد ضروری به چین سفر نکنند.در دستورالعمل‌های جدید چین، برخی شهروندان جدایی طلب تایوانی تهدید به پیگرد قانونی و در مواردی مجازات شدید شده اند.

خبر مرتبط
رئیس جمهوری چین وعده اصلاحات صلح آمیز در جهان را داد/ جین پینگ به دنبال رهبری جهانی است؟

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری چین وعده داد گام‌های اساسی برای تعمیق اصلاحات بر خواهد داشت و هرگز از مسیر توسعه صلح‌آمیز منحرف نخواهد شد یا به دنبال مطیع کردن دیگران نخواهد بود.

دفتر امور تایوان چین روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دستورالعمل‌ها تنها تعدادی اندکی از جدایی‌طلبان را هدف قرار می دهد. بنا به اعلام این دفتر، تایوان حقایق را نادیده گرفته و در تلاش است تا مردم خود را با ابزارهای سیاسی بترساند.

دفتر امور تایوان چین تاکید کرد اکثر هموطنان تایوانی می توانند در تبادلات و همکاری های بین دو طرف شرکت کنند.

اوایل تیر ماه، «لای چینگ‌ته / ویلیام لای» رئیس جدید جزیره تایوان در واکنش به ادعای شینهوا درباره قانون جدید پکن درباره صدور حکم اعدام برای حامیان دوآتشه جدایی تایوان، مدعی شد که چین حق اعمال مجازات علیه مردم تایوان را ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی