حمله به سفارت اسرائیل در این کشور/ مهاجم کشته شد

کدخبر: ۶۵۶۵۱۳
اقتصادنیوز: وزارت کشور صربستان اعلام کرد که امروز (شنبه) مهاجمی با کمان صلیبی، یک افسر پلیس صرب که نگهبان سفارت رژیم صهیونیستی در بلگراد بود را زخمی کرد و در پی این حادثه مهاجم به ضرب گلوله همین پلیس کشته شد.
حمله به سفارت اسرائیل در این کشور/ مهاجم کشته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ایویتسا داچیچ وزیر کشور صربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مهاجم یک تیر با کمان صلیبی به سمت افسر پلیس شلیک کرد و تیر به گردن وی اصابت کرد.

وی گفت: سپس این افسر «از سلاح برای دفاع از خود به منظور شلیک به مهاجم استفاده کرد که مهاجم بر اثر جراحات وارده جان باخت.»

الکساندر ووچیچ رییس‌جمهور صربستان هم این حادثه را «حمله تروریستی» علیه این کشور خواند و خبر داد که افسر پلیس پس از انجام عمل جراحی، در وضعیت پایداری در بیمارستان قرار دارد.

خبر مرتبط
تظاهرکنندگان اسرائیلی خواستار تبادل اسرا شدند+ فیلم

اقتصادنیوز: شهرک نشینان صهیونیست امروز (شنبه) با تظاهرات در تل آویو و سایر شهرهای فلسطین اشغالی خواستار توافق فوری برای آزادی اسرای این رژیم نزد مقاومت فلسطین شدند.

در بیانیه وزارت کشور صربستان آمده است که این افسر پلیس هنگام انتقال به بیمارستان اصلی اورژانس بلگراد، هوشیار بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: امروز در مجاورت سفارت اسرائیل در بلگراد، تلاش برای یک «حمله‌ تروریستی» صورت گرفت. سفارت تعطیل است و هیچ یک از کارمندان آن آسیب ندیده‌اند.

بر اساس این گزارش، هویت مهاجم هنوز در حال بررسی است. داچیچ نیز گفت که «چگونگی حمله و انگیزه‌های احتمالی [مهاجم] در حال بررسی است.»

ان‌بی‌سی نیوز در پایان گزارش خود خاطرنشان کرد که «صربستان در طول جنگ غزه، روابط نزدیکی با اسرائیل داشته است.»

خبر مرتبط
تانک مرکاوای اسرائیل هدف حزب الله لبنان قرار گرفت

اقتصادنیوز: جنبش حزب‌الله لبنان امروز (شنبه) از تداوم حملات به مواضع رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن یک تانک مرکاوای این رژیم خبر داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی