نتانیاهو به سیم آخر زد/ جنگ ادامه دارد

کدخبر: ۶۵۶۷۰۴
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با وجود گذشت حدود ۹ ماه از جنگ در نوار غزه و ناکامی این رژیم در تحقق اهدافش، مدعی شد که این جنگ تا نابودی حماس ادامه دارد.
نتانیاهو به سیم آخر زد/ جنگ ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) اعلام کرد که جنگ در نوار غزه ادامه دارد.

وی که طی بیش از هشت ماه گذشته در تحقق اهداف اعلامی جنگ غزه اعم از نابودی حماس و بازگرداندن اسرای صهیونیست ناکام بوده است، مدعی شد: ما به جنگ تا تحقق اهداف آن اعم از نابودی حماس و بازگرداندن اسرا و اینکه غزه دیگر تهدیدی برای اسرائیل نباشد، پایبندیم.

نتانیاهو افزود: نیروهای ما در رفح و الشجاعیه و هر مکانی در نوار غزه حضور دارند و ما در زیر و روی زمین در نوار غزه با درگیری سختی مواجه هستیم و گاهی درگیری‌ها تن به تن است.

وی همچنین ادعا کرد: ما به همه کسانی که در اهداف جنگ در غزه تردید دارند، می‌گوییم که هیچ جایگزینی برای پیروزی نیست و نیروهای ما بیهوده جانشان را از دست ندادند.

خبر مرتبط
تل آویو دوباره علیه نتانیاهو شورید/ بی بی در تنگنا

اقتصادنیوز: ده‌ها هزار معترض مخالف دولت رژیم صهیونیستی با سردادن شعارهایی علیه نخست‌وزیر این رژیم در تل‌آویو تظاهرات کرده و خواستار برگزاری انتخابات جدید و بازگرداندن اسرا شدند.

باوجود سنگ‌اندازی‌های مکرر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مسیر توافق آتش بس و تبادل اسرا، وی گفت: هیچ تغییری در مورد توافق پیشنهادی جو بایدن وجود ندارد. حماس تنها مانع بر سر راه آزادی اسرای ماست. فشار سیاسی و نظامی تنها راه بازگرداندن ۱۲۰ اسیر است چه آنهایی که زنده هستند و چه آن‌هایی که کشته شده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته در سخنانی درباره جنگ علیه نوار غزه گفت که رژیم اسرائیل پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده است.

بایدن افزود: تمرکز روی پایانی پایدار برای این جنگ بوده است. جنگی که همه اسیران صهیونیست را آزاد، امنیت اسرائیل را تضمین، شرایط بهتری را در نوار غزه بدون (به زعم بایدن) قدرت حماس ایجاد می‌کند و زمینه را برای یک راه‌حل سیاسی فراهم می‌کند که آینده بهتری را برای اسرائیلی ها و (به زعم بایدن) فلسطینی ها به طور یکسان فراهم می کند.

چارچوب کلی این طرح از سوی جنبش حماس مورد قبول واقع شد و این جنبش ملاحظات خود در قبال جزئیات آن را به میانجیگران ارسال کرد اما نتانیاهو با اصرار بر ادامه جنگ علیه نوار غزه، تن به مطالبات و ملاحظات مشروع حماس و مقاومت فلسطین نداد.

خبر مرتبط
سرکوب معترضان در تل‌آویو/ درخواست برای سرنگونی دولت نتانیاهو

اقتصادنیوز: شب گذشته نیروهای پلیس تل آویو به معترضان یورش برد.

 پس از گذشت حدود ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با فشارهای گسترده داخلی بویژه از سوی خانواده اسیران صهیونیست برای امضای توافق آتش بس با مقاومت فلسطین به جای ادامه جنگ روبرو است.

در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند. بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضائی به خاطر پرونده های فساد می دانند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی