فراخوان پلیس لندن برای جمع آوری مدارک درباره تعرض به رای دهندگان ایرانی

کدخبر: ۶۵۶۹۳۳
اقتصادنیوز: پلیس لندن اعلام کرد که مدارک تعرض به رای دهندگان ایرانی در انتخابات هشتم تیرماه را بررسی می‌کند.
فراخوان پلیس لندن برای جمع آوری مدارک درباره تعرض به رای دهندگان ایرانی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک سخنگوی پلیس متروپلیتن در واکنش به اعمال خشونت و تعرض به رای دهندگان ایرانی به رسانه‌ها گفت: در لندن جایی برای این رفتارها وجود ندارد و ما از نزدیک در حال انجام تحقیقات و بررسی تخلف صورت گرفته علیه یکی از شهروندان هستیم.

وی همچنین از افرادی که مدارکی مبنی بر تعرضات صورت گرفته علیه شهروندان ایرانی دارند، درخواست کرد که با این نهاد امنیتی تماس بگیرند.

هزاران تن از ایرانیان مقیم انگلیس روز جمعه (۸ تیرماه ۱۴۰۳) با حضور پای صندوق‌های رای، در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. رای‌گیری در انگلیس به‌عنوان بزرگترین مرکز اخذ رای از راس ساعت ۸ صبح به وقت محلی آغاز شد و پس از دو ساعت تمدید در ساعت ۲۰ به پایان رسید.

خبر مرتبط
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا/ ایرانیان مقیم کانادا به سیاتل و بوفالو بروند

اقتصادنیوز: رئیس دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن گفت: چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۰ ایالت آمریکا برگزار می‌شود و اکنون در ایالت‌هایی که در شمال شرق آمریکا قرار دارند مثل واشنگتن، مریلند و بوستون انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.

در مجموع ۱۰ صندوق در ۱۰ شعبه رأی در کشور انگلیس پیش بینی شده بود که از این تعداد، پنج صندوق در مناطق مختلف لندن و پنج صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، و کاردیف مستقر شده بود.

هم زمان، تعدادی از عناصر ضد انقلاب با تجمع مقابل شعب اخذ رای و فحاشی، عصبانیت خود را از مشارکت ایرانیان مقیم انگلیس در انتخابات، به نمایش گذاشتند. بر اساس گزارش‌ها پلیس ۶ نفر از این عناصر اغتشاشگر را به دلیل ایجاد مزاحمت در لندن، منچستر و بیرمنگام دستگیر کرد.

خبر مرتبط
کانادا مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران شد

اقتصادنیوز:‌ سرپرست وزارت امور خارجه گفت: کشور کانادا مانع برگزاری انتخابات شد؛ کشوری که خود را مدعی دموکراسی می‌داند.

علی متین‌فر کاردار سفارت ایران روز گذشته با انتشار پیامی از مشارکت ایرانیان مقیم انگلیس در مرحله نخست چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قدردانی و تصریح کرد که مدارک رفتارهای خشونت‌آمیز علیه رای‌دهندگان در اختیار مقام‌های مرتبط در انگلیس قرار داده خواهد شد و این افراد «باید در دادگاه‌های انگلیس پاسخگوی اعمال و رفتارهای شبه تروریستی خود باشند.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی