بولیوی سفیر این کشور را احضار کرد

کدخبر: ۶۵۶۹۷۰
اقتصادنیوز: - لاپاز در واکنش به اظهارات دولت خاویر میلی رئیس جمهور آرژانتین که تلاش برای کودتا در بولیوی را «ساختگی» خوانده بود، سفیر بوینس آیرس در لاپاز را احضار کرد.
بولیوی سفیر این کشور را احضار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ماریا نلا پرادا» وزیر خارجه موقت بولیوی دوشنبه در یک کنفرانس خبری اظهار کرد که دولت وی اظهارات دولت میلی را «بشدت رد می‌کند» و سفیر آرژانتین را احضار کرده است.

وی همچنین افزود که رامیرو تاپیا سفیر بولیوی در آرژانتین برای مشاوره بیشتر به بوینس آیرس فراخوانده شده است.

خوان خوزه زونیگا فرمانده ارتش بولیوی هفته گذشته کودتایی را علیه دولت این کشور سازماندهی کرد. وی پیش از آنکه بازداشت شود گفت که این کودتا را به دستور «لوئیس آرسه» رئیس جمهور بولیوی انجام داد تا از این طریق محبوبیت وی را افزایش دهد. اما آرسه هر گونه مشارکت یا اطلاع قبلی از این کودتا را رد کرد.

خبر مرتبط
رئیس جمهور بولیوی اتهام مشارکت در کودتا را رد کرد

اقتصادنیوز: لوئیس آرسه رئیس جمهور بولیوی جمعه هر گونه مشارکت یا اطلاع از کودتای نافرجام علیه دولت این کشور را رد کرد و گفت:«خوان خوزه زونیگا» فرمانده کودتا «بنا بر خواست خودش عمل کرد.»

دفتر میلی روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اظهارنظرهای دولت بولیوی درباره این موضوع «چندان معتبر نیست» و «اتهامات غلط و دغلکارانه دولت بولیوی درباره وقوع کودتا، ساختگی است.»

ادواردو دل کاستیلو وزیر کشور بولیوی پنجشنبه شب گفت: دستکم ۱۷ نفر به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت شده‌اند.

خبر مرتبط
واکنش روسیه به تلاش برای کودتا در بولیوی

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه تلاش برای کودتا در بولیوی را محکوم کرد.

تلاش برای کودتا با محکومیت‌های گسترده جهانی از جمله در آمریکای لاتین مواجه شد. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز تلاش برای کودتا در بولیوی را محکوم کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی