کمبود نیروی شدید در ارتش اسرائیل/ نیاز به 10 هزار نیروی جدید

کدخبر: ۶۵۶۹۹۰
اقتصادنیوز: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعتراف کرد در حال حاضر و در شرایط جنگی ما به بیش از ۱۰ هزار نیروی نظامی فوری نیاز داریم.
کمبود نیروی شدید در ارتش اسرائیل/ نیاز به 10 هزار نیروی جدید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، موسسه رادیو و تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی، کان در گزارشی به نقل از یوآف گالانت وزیر جنگ ررژیم صهیونیستی فاش کرد، ارتش اسرائیل در حال حاضر و به شکلی کاملا فوری نیازمند 10 هزار نیروی نظامی اضافی است.

وی در این رابطه اعلام کرد: ما در صورت امکان 4800 نیرو را می‌توانیم از یهودیان افراطی تامین کنیم، 3000 نیرو هم تا آخر سال جاری می‌توان فراخواند و 1800 نیرو نیز به شکل روتین سالانه وارد خدمت سربازی می‌شوند.

سخنان گالانت در حالی اعلام می‌شود که امروز اعلام شد تعداد زیادی از نظامیان احتیاط حاضر به مشارکت در جنگ نوار غزه نشدند.

خبر مرتبط
مراجعه به روانپزشک در میان دانشجویان اسرائیلی اوج گرفت/ تاثیر جنگ بر روان دانشجویان

اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان فاش کرد از زمان آغاز جنگ تا به امروز یک پنجم دانشجویان و کادر علمی دانشگاه‌‌های اسرائیل مجبور به مراجعه به روانپزشک شده‌اند.

روزنامه هاآرتص هم در این رابطه اعلام کرد، 42 نفر از نیروهای احتیاط با امضای طوماری اعلام کردند که حاضر به انجام خدمت نظامی نیستند.

پایگاه خبری عبری زبان کیپا هم در گزارشی اعلام کرد، یوآف گالانت که برای پاره‌ای توضیحات و بررسی قانون خدمت نظامی امروز دوشنبه در جلسه کمیته سیاست خارجی و امنیت کنست شرکت کرده بود اعلام کرد: من در حالی در میان شما در روز اول جولای حضور پیدا کردم که شاهد آن هستیم، خدمت سربازی از 32 ماه به 30 ماه کاهش یافته است این در حالی است که باید به دلیل شرایط موجود به 36 ماه افزایش پیدا می‌کرد، ما پیشنهاد افزایش 4 ماهه دوره خدمت سربازی را دادیم چون به نیروی نظامی نیاز داریم.

خبر مرتبط
این رسانه عبری آمار جدید تلفات ارتش اسرائیل را منتشر کرد

اقتصادنیوز: شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی دقایقی پیش (شامگاه دوشنبه) آمار جدیدی از تلفات ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه اعلام کرد.

او با انتقاد از عملکرد دیگر وزرا در ممانعت از حضور یهودیان افراطی در خدمت سربازی در این رابطه گفت: کابینه اسرائیل رفتاری معاکس خواست ارتش از خود نشان می دهد، ما دقیقا در مسیر مخالف آنچه که مورد نیاز است، حرکت می‌کنیم، ما نیازمند الحاق یهودیان افراطی به ارتش هستیم، ما نیازمند افزایش دوره خدمت سربازی هستیم، ما باید سن دوره احتیاط را افزایش دهیم، چون نیازمند نیروی نظامی هستیم، نمی‌توانیم که نیروی نظامی از خارج وارد کنیم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی